Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Memli Krasniqi: Ju paska ra dikush mësysh Vetëvendosjes e LDK-së, u mbytën t’u u përla

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi në pikën ku po diksutohet projektligji për zgjedhjet e përgjithshme dhe qasjen e diasporës brenda këtij ligji, ka hedhur kritika në ndrejtim grupeve parlamentare të VV-së dhe LDK-së.

  Duke komentuar përplasjet e sotme në Kuvend nga po këto dy grupe, Krasniqi thënë se dikush “duket se ju ka rënë mësysh këtyre dy partive që vetëm po grinden”

  “Ju paska ra dikush mësysh Vetëvendosjes e LDK-së u mytën tu u përla”, tha ai.

  Në pjesën e parë të seancës së sotme të Kuvendit, ku u diskutua për çështjen e personave të pagjetur, deputetë të LDK-së dhe Vetëvendosjes përveç verbalisht, u përplasën edhe fizikisht.

  Kush janë parakushtet efektivitetit dhe efiçiencës?
  Nga Rubrika
  Lajme29 Mars 2023
  Deputeti i VV-së, Arbër Rexha, ka thënë se nëse Gjykata Kushtetuese e rrëzon Presidenten për shkak të ankesës së ish-deputetit të minoriteteve, Veton...
  Lajme29 Mars 2023
  Mot stabil ditëve të ardhshme dhe rritje e temperaturave.  Në fundjavë ndryshueshëm, priten edhe rrebeshe shiu me bubullima. 29.03.2023 – Mot më...
  Lajme29 Mars 2023
  Ministri i Qeverisë Kurti, Hajrulla Çeku derisa foli për aneksin e zbatimit të marrëveshjes me Serbinë, tha se edhe mund të bëhet...
  Të tjera
  Lajme29 Mars 2023
  Ish-gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese, Kadri Kryeziu, vlerëson se gjyqtarët dhe prokurorët në Kosovë janë të nivelit evropian. Kryeziu, në Rubikon në Klan...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Një ngjarje e rëndë ndodhi pasditen e sotme në qytetin e Kavajës, ku mbetën të vdekur dy 43-vjeçarët Edmond Gosa alias Armand...
  Lajme29 Mars 2023
  Kryeministri Kurti në emisionin Debat Plus ka folur për vendimin e Gjykatës Kushtetuese pasi e shpalli të pavlefshëm Ligjin për Ndryshimin dhe...
  Sport29 Mars 2023
  I ftuar sonte në emisionin Pressing në Televizionin T7 është Ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku. Ndër tjera,...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Ashtu edhe siç ishin pritshmëritë, makina e parë elektrike turke pritet të jetë një sukses i vërtetë dhe këtë e tregojnë dhe...
  Kronika29 Mars 2023
  Një 66-vjeçar është gjetur nga familjarët e tij pa shenja jete në shtëpi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Prizren. Rastin e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.