Bota/Rajoni

Meksikë – Ministri i Financave pozitiv me COVID-19

Meksikë – Ministri i Financave pozitiv me COVID-19
11:48 | 26 Qershor 2020

Ministri meksikan i Financave, Arturo Herrera njoftoi se kishte rezultuar pozitiv me COVID-19, tri ditë pasi ishte takuar me presidentin, Andres Manuel Lopez Obrador për një takim.

“Jam informuar se testi im për COVID-19 ka rezultuar pozitiv. Kam simptoma shumë të lehta. Duke nisur nga ky moment unë do të vendosem në karantinë dhe do të vazhdoj punën time nga shtëpia”, deklaroi ministri në rrjetin social Twitter.

Arturo Herrera u takua të hënën, në zyrën e tij, me presidentin Lopez Obrador.

Në këtë takim ka qenë gjithashtu e pranishme ministrja e Brendshëm, Olga Sanchez dhe funksionarë të tjerë të lartë. /ata/

Përfito FALAS një pushim për çift në Budva

Të tjera