×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Meksikë – Ministri i Financave pozitiv me COVID-19

  FrontOnline
  26 Qershor 2020

  Ministri meksikan i Financave, Arturo Herrera njoftoi se kishte rezultuar pozitiv me COVID-19, tri ditë pasi ishte takuar me presidentin, Andres Manuel Lopez Obrador për një takim.

  “Jam informuar se testi im për COVID-19 ka rezultuar pozitiv. Kam simptoma shumë të lehta. Duke nisur nga ky moment unë do të vendosem në karantinë dhe do të vazhdoj punën time nga shtëpia”, deklaroi ministri në rrjetin social Twitter.

  Arturo Herrera u takua të hënën, në zyrën e tij, me presidentin Lopez Obrador.

  Në këtë takim ka qenë gjithashtu e pranishme ministrja e Brendshëm, Olga Sanchez dhe funksionarë të tjerë të lartë. /ata/

  The Victor vjen me këngë të re “Got U”
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni08 Dhjetor 2023
  Mediet italiane kanë publikuar pamjet pas aksidentit të rëndë trafiku që ndodhi natën e 7 dhjetorit në, në Portugero pranë Venecias, ku...
  Bota/Rajoni08 Dhjetor 2023
  Mijëra peshq të ngordhur janë parë në një plazh në Japoninë veriore. Peshku, i përbërë kryesisht nga sardele dhe pak skumbri, u...
  Bota/Rajoni08 Dhjetor 2023
  Adoleshenti, Ethan Crumbley është dënuar me burgim të përjetshëm, pa lirim me kusht, për vrasjen e katër shokëve të klasës dhe plagosjes...
  Të tjera
  Vip08 Dhjetor 2023
  Moderatori i spektaklit Alaudin Hamiti ia ka bërë një pyetje Blerandos, “dikush të sheh si lojtar të fortë dikush më pak të...
  Vip08 Dhjetor 2023
  Blerando ka folur për shoqërinë e tij më Bleron brenda shtëpisë së Big Brother VIP Kosova 2. Ai ka thënë se është...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të ulëta në orët e mëngjesit, të cilat në orët vijuese...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Fondi Sovran i Kosovës i cili ka kaluar në leximin e parë në Kuvendin e Kosovës është diskutuar sot në EURO n’7....
  Sport08 Dhjetor 2023
  Juventusi ka arritur të shënojë fitore ndaj Napolit me rezultat 1-0 në derbin e javës së 15-të të Serie A. Pjesa e...
  Bota/Rajoni08 Dhjetor 2023
  Shtetet e Bashkuara kanë vënë veto në Rezolutën e cila ka bërë thirrje për armëpushim të menjëhershëm në Gazë. 13 nga anëtaret...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.