[wp-story]

Bota/Rajoni

Më tepër se një mijë vdekje të reja nga COVID-19 në SHBA

Më tepër se një mijë vdekje të reja nga COVID-19 në SHBA
09:13 | 05 Qershor 2020

SHBA ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me COVID-19.

1,872,660 raste të koronavirusit janë regjistruar në SHBA, sipas Universitetit Johns Hopkins, pasi 21.140 infeksione të reja u raportuan ditën e enjte, raporton Cnn, transmeton lajmi.net.

Deri më tani, 108.211 njerëz kanë vdekur nga sëmundja, me 1.036 vdekje të reja të raportuara në 24 orët e mëparshme.

Totali përfshin raste nga të 50 shtetet, Rrethi i Kolumbisë dhe territoret e tjera të ShBA-së, si dhe çështjet e riatdhesuara.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera