×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Më shumë se 83 mijë raste të reja me COVID-19 brenda 24 orëve në Indi

  FrontOnline
  03 Shtator 2020

  India ka raportuar sot për 83 mijë e 337 raste të reja me COVID-19, rritja më e lartë ditore e njoftuar nga Ministria e Shëndetësisë.

  Universiteti i Johns Hopkins, më parë raportoi se India regjistroi 85 mijë e 687 raste të reja më 27 gusht, dhe mospërputhja midis shifrave mbetet e paqartë, shkruan CNN, transmeton Telegrafi.

  Qeveria indiane thotë se rastet e 27 gushtit ishin 77 mijë 266 dhe kjo është hera e parë që ajo regjistron një total më të madh se 80 mijë raste brenda 24 orëve.

  Ministria Indiane e Shëndetësisë shkroi të enjten në Twitter se pa “një rritje të paparë të testimit”, duke shtuar se më shumë se 1,170,000 teste ishin bërë në 24 orët e fundit.

  Numri i përgjithshëm i rasteve të identifikuara në Indi qëndron në 3 milion e 853 mijë e 406, duke përfshirë të paktën 67 mijë e 376 vdekje.

  Vetëm Shtetet e Bashkuara dhe Brazili kanë regjistruar më shumë raste dhe vdekje sesa India.

  The Victor vjen me këngë të re “Got U”
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi. Politikanja...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Izraeli ende nuk e ka shkatërruar Hamasin, edhe pse është zotuar për këtë. Të paktën 5 mijë militantë të Hamasit janë vrarë,...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Frika e përhapjes së sulmeve terroriste në Europë mbetet e lartë. Zyrtarja e BE-së Ylva Jahonsson ka theksuar se situata është shqetësuese...
  Të tjera
  Sport05 Dhjetor 2023
  Të martën, u raportua se Marc-Andre Ter Stegen do t’i nënshtrohet një operacioni për lëndimin që ka pësuar në shpinë që e...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Qeveria e Kosovës nuk ndan fonde të mjaftueshme për riintegrimin e viktimave të dhunës në familje, të cilat janë kryesisht gra me...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Me moton “Nuk ka paqe pa sigurinë e grave” në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë po protestohet në kërkim të drejtësisë për...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Monika Salihu, ishte e ftuar në emisionin e pasdites në Klan Kosova, “Ora e Pasdites”. Gjatë intervistës, ajo...
  Ekonomi05 Dhjetor 2023
  Minatorët e Trepçës edhe pas grevës dhjetë ditëshe, po ankohen se marrëveshja që i dha fund grevës, nuk po zbatohet. Përveç shpalljes...
  Sport05 Dhjetor 2023
  Milan janë duke punuar për rikthimin e mbrojtësit Matteo Gabbia nga huazimi në afatin kalimtar të janarit. Gabbia ishte transferuar tek Villarreali...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.