[wp-story]

Lajme

Me pasaporta fals dhe nën ndikimin e kokainës tentuan të kalojnë kufirin gjerman, arrestohen kosovarët

Me pasaporta fals dhe nën ndikimin e kokainës tentuan të kalojnë kufirin gjerman, arrestohen kosovarët
21:59 | 02 Janar 2021

Dy persona me nënshtetësi kosovare janë arrestuar në Pasau të Gjermanisë, pike kufitare mes shtetit respektiv dhe Austrisë, mbrëmjen e së shtunës.

Një gjë të tillë e kanë bërë të ditur zyrtarë për komunikim të kësaj pike kufitare, përmes një komunikate, teksa kanë njoftuar se dy personat në fjalë kanë qenë nën ndikimin e kokainës, raporton PNP.

inspektuan një Mercedes me regjistrim belg në parkingun e autostradës Hammerbach në orët e mbrëmjes. Një kosovar 31-vjeçar u gjet në timon. Pas një inspektimi nga afër u zbulua se ai ishte nën ndikimin e narkotikëve”, thuhet në komunikatë.

Ndërkaq, personi shoqërues i 31-vjeçarit, përveçse ishte nën ndikimin e lëndëve narkotike, barte edhe pasaportë të falsifikuar.“Shoferi i tij 38 vjeçar gjithashtu nuk ishte në gjendje të vazhdonte sepse ai u tregoi zyrtarëve një patentë shoferi kosovar, e cila u njoh nga kufitarët si një falsifikim total”, thuhet tutje në komunikatën e policisë kufitare.

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera