×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Me çarçaf të improvizuar si litar, dy shtetas turk ikin nga karantina në Shkup

  FrontOnline
  09 Korrik 2020

  Me çarçaf të improvizuar si litar, në mes dy kateve në “Hotel Vip”, dy shtetas të Turqisë mbrëmë kanë ikur nga karantina shtetërore e Maqedonisë.

  Njëri prej tyre ka qenë pozitiv me coronavirus, ndërsa kanë arritur të ikin pas tre ditëve qëndrim në karantinë shtetërore.

  Bëhet fjalë për emigrant nga Turqia, të cilët akoma janë në arrati. Ata u vendosën në karantinë pasi më 5 korrik u sollën nga kalimi kufitar “Bogorodica” dhe njëri prej tyre rezultoi pozitiv me COVID-19.

  Nga MPB e kanë konfirmuar këtë rast dhe thonë se ikja e tyre është denoncuar mbrëmë rreth orës 22:30.

  “Më 08.07.2020 rreth orës 22:30 në SPB Shkup është denoncuar se nga karantina shtetërore në Shkup është vërejtur çarçaf në mes dy kateve, i improvizuar si litar dhe pas kontrolleve, zyrtarët e SPB Shkup kanë konstatuar se A.J (22) dhe J.B (24) nga Turqia nuk kanë qenë në dhomat e tyre”, thonë nga MPB.

  Akoma mbetet e hapur se si sigurimi policor nuk i ka vërejtur gjatë ikjes dy shtetasti turk.

  The Victor vjen me këngë të re “Got U”
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni30 Nëntor 2023
  Një rezervuar magazinimi ka vrarë shtatë njerëz dhe ka plagosur 24 në një fabrikë të prodhuesit indian të kimikateve të specializuara Aether...
  Bota/Rajoni30 Nëntor 2023
  Gjatë një fjalimi ditën e sotme, presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, nënvizoi rëndësinë e ndihmës së vazhdueshme për Ukrainën....
  Bota/Rajoni30 Nëntor 2023
  Hamasi ka marrë përgjegjësinë për të shtënat në një stacion autobusi në Jerusalem mëngjesin e sotëm, ku 3 persona humbën jetën dhe...
  Të tjera
  Kronika30 Nëntor 2023
  Policia e Kosovës është detyruar të neutralizojë një person me inicialet D.G, i cili dyshohet ka qenë i përfshirë në plaçkitjen në...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Blerim Vela ka konfirmuar se është larguar nga pozita e shefit të stafit të Presidentes. Vela në një postim në X shkruan...
  Lifestyle30 Nëntor 2023
  Inteligjenca Artificiale mund të aplikohet për të diagnostikuar më herët autizmin. Aktualisht është kryer një punë kërkimore në këtë fushë dhe ka...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Prokurori Besart Mustafa ka kërkuar dënimin e ish-ministrit të Jashtëm të Kosovës, Skender Hyseni, i cili po akuzohet për mosraportim të pasurisë,...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Deputetë të Kuvendit të Kosovës po qëndrojnë për vizitë zyrtare në Kroaci. Ata sot kanë vizituar Ambasadën e Kosovës në këtë shtet...
  Ekonomi30 Nëntor 2023
  Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ferat Shala, ka mbajtur konferencë për medie pas konstituimit të Komisionit Hetimor për rezervat shtetërore....

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.