×
 • Sport
 • Sport

  Mbyllet ndeshja mes Shqipërisë dhe Serbisë në “Elbasan Arena”

  FrontOnline
  13 Nëntor 2021

  Serbi U19 dhe Shqipëria U19 zhvilluan mes tyre ndeshjen e dytë eliminatore për “Euro 2023”. 

  Kjo ndeshje është mbyllur me rezultat të barabartë 2:2., shkruan FrontOnline.

  Djelmoshat e Armando Cungut arritën të barazonin rezultatin në pjesën e dytë të lojë, teksa Serbia kishte kaluar në avantazh në pjesën e parë me anë të Mitjulikiq (’42).

  Kombëtarja serbe arriti të dyfishonte rezultatin në pjesën e dytë në minutën  e 77-të, ndërsa për kuqezinjtë do të vinte dhjetë minutat e fundit të pjesës së dytë për të ndryshuar rrjedhën e lojës.

  Në fillim 19-vjeçarët kuq e zi humbën një penallti me anë të Doçit, por golat për kombëtaren shqiptare nuk vonuan dhe erdhën të dy nga goditje standarde.

  Goli i parë për kombëtaren shqiptare u shënua nga Nërguti (’84) dhe Shpendi (’87)./FrontOnline/

  Stresi thotë se Vivien s’ka fuqi pa Getinjon, pajtohet Lugati
  Nga Rubrika
  Sport20 Korrik 2024
  Skuadra e Juventusit është nisur për në Gjermani ku do të përgatitet për sezonin e ri 2024/25. Në listën e trajnerit Thiago...
  Sport20 Korrik 2024
  Në ceremoninë e hapjes, Nora dhe vëllai i saj, Akil Gjakova, do të mbajnë flamurin e vendit të tyre, të dorëzuar nga...
  Sport20 Korrik 2024
  Trajneri i Atalantas, Gian Piero Gasperini, shprehet i emocionuar për sfidën ndaj Real Madridit në Superkupën e Evropës, e cila do të...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.