Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Mbushen spitalet kosovare: Mbi 700 pacientë po trajtohen për Covid-19

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Kosova ka shënuar 963 raste të reja me COVID-19, numër ky rekord që nga shpërthimi i pandemisë në mars të këtij viti. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se ky numër i personave të infektuar ka rezultuar pas 2,056 testimeve të kryera. Brenda 24 orëve të fundit janë raportuar edhe 13 raste të vdekjes, ndërkaq 177 pacientë e kanë fituar betejën me koronavirus.

  E nisur nga kjo, edhe rastet me pacientë të hospitalizuar në spitalet kosovare janë rritur. Deri më sot mbi 700 pacientë të prekur me koronavirus po trajtohen në spitalet rajonale.

  Vec në QKUK janë 261 pacientë të hospitalizuar prej të cilëve 23 në kujdesin intensiv.

  Ndërkohë në nivel vendi janë 13 persona që po trajtohen në respirator e 47 në CPAP.

  Ndërkaq në spitalet rajonale janë duke u trajtuar 447 pacientë të sëmurë me koronavirus. Nga numri total i pacientëve, 13 janë në respiratorë, 47 në CPAP ndërsa 489 janë duke u mbështetur me oksigjen.

  Në 24 orët e fundit në Kosovë është shënuar rekord i rasteve të të infektuarve. IKSHPK ka konfirmuar se nga 2056 testime, 963 kanë rezultuar pozitiv ndërsa janë shënuar 13 viktima.

  Numri total i rasteve pozitive është 27.851 raste nga 115.794 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 798 raste të vdekjes.

  EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 
  Nga Rubrika
  Lajme26 Mars 2023
  Në kuadër të bashkëpunimit me Republikën e Sllovenisë, rreshter majori i FSK-së, Bedri Zuka po merr pjesë në Konferencën e nënoficerëve të...
  Lajme26 Mars 2023
  Suzana Grubjeshiq ka dhënë qëndrimin e saj sa i përket Propozimit Evropian dhe në veçanti mbështetjes së madhe që po i jep...
  Lajme26 Mars 2023
  Ish presidenti i Kosovës, Behxhet Pacolli ka bërë një gabim qesharak në rrjetet sociale, duke uruar fitoren e kombëtares së Kosovës ndaj...
  Të tjera
  Lajme26 Mars 2023
  Të dielën e ardhshme në Prishtinë do të mbahet një marsh, duke kërkuar drejtësi për krerët e UÇK-së që janë në Hagë....
  Lajme26 Mars 2023
  Është vetëm një nxënës që ndjek mësimet në klasën e parë të Shkollës Fillore “Rilindja” në fshatin Keqekollë të Komunës së Prishtinës....
  Vip26 Mars 2023
  Familjarët e Kristit kanë reaguar të revoltuar pasi Lorenci pranoi se ai dhe Keisi kanë pasur një romancë jashtë “Big Brother VIP”....
  Tenderët26 Mars 2023
  Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ndau gjysmë milion euro për restarurimin e objektit të ish-gjimnazit të Ferizajt, “Ismail Qemali’. Objekti, i...
  Vip26 Mars 2023
  Janë për dy vite që nga ikja nga kjo botë e humoristit të njohur, Rasim Thaçi-Cima. Cima, u mund nga COVID 19-të,...
  Lajme26 Mars 2023
  Ish kryenegociatorja e dialogut, Edita Tahiri, ka thënë se Kurti ka ardhur në pushtet duke përmendu bashkimi kombëtar, ndërsa tani po e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.