×
 • Lajme
 • Lajme

  Mbrojtja e Arbër Sejdiut kundërshton masën e paraburgimit

  FrontOnline
  19 Nëntor 2021

  Arbnora Shefkiu, avokatja e të dyshuarit për vrasjen e Marigona Osmanit, Arber Sejdiu, ka thënë se do të ankohen për vazhdimin e masës së paraburgimit për 2 muaj që iu vazhdua sot klientit të saj.

  Ajo ka thënë që s’ka kushte për vazhdimin e kësaj mase, ani pse se ka pranuar ende arsyetimin e gjykatës.

  “Sot e kemi pranuar vendimin e gjykatës qe i ka vazhduar edhe për 2 muaj masën e paraburgimit deri me 18 janar 2022. Realisht ankesën do ta paraqesim pasi konsiderojmë se s’ka kushte për vazhdim te masës së paraburgimit por gjithsesi do ta shohim me gjere arsyetimin se ende se kemi pranuar” ka thënë Arbnora Shefkiu.

  Arbnora Shefkiu, që mbron Arbër Sejdiun, tregoi edhe arsyen se pse klienti saj ka vendosur të mos deklarohet para prokurorit.

  “Jemi takuar me te edhe i kemi sqaruar te gjitha çështjet, i njëjti është njoftuar qe mundësitë për me ju vazhdu janë me te mëdha. Arsyeja qe s’është deklaruar është se jemi njoftuar vetëm 4 ore ma herët dhe s’jemi përgatitë për me dhëne një deklarate dhe gjithashtu mungonte raporti i autopsisë” tha Shefkiu në T7.

  Shqyrtimi gjyqësor pritet të fillojë pas raportit të mostrave të ADN-së për Arbër Sejdiun, Dardan Krivaçen e Marigona Osmanin.

  “Klienti im e ka dhëne një deklarate dhe pas shqyrtimit gjyqësor do ta sqaroje me detajisht. Jemi ne pritje te raportit te mostrave te ADN-se te Arber Sejdiut, Dardan Krivaçes dhe Marigona Osmanit, pastaj pritet edhe shqyrtimi gjyqësor” përfundoi ajo.

  Njoftimet nga KEDS, vendet që do të mbesin nesër pa rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme20 Korrik 2024
  A po i pastroni fëmijët tuaj më shpesh sesa duhet? Udhëzimet për t’i mbajtur fëmijët tuaj të pastër ndryshojnë shumë pasi rriten...
  Lajme20 Korrik 2024
  Sllavica Radovanoviq, kolonele në pension e Policisë së Serbisë, ka kritikuar publikisht ministrin e Punëve të Brendshme të Serbisë, Ivica Daçiq, për...
  Lajme20 Korrik 2024
  Policia e Kosovës ka bërë të ditur se sot ka intervistuar një person, i cili dyshohet se e ka ndihmuar Faton Hajrizin...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.