[wp-story]

Kronika

Mbrëmë shpërtheu zjarri në oborrin e QKUK-së, Policia jep detaje

Mbrëmë shpërtheu zjarri në oborrin e QKUK-së, Policia jep detaje
09:34 | 17 Janar 2021

Në afërsi të repartit të Pulmologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës të shtunën ka shpërthyer një zjarr.

Rasti ka ndodhur të shtunën në orën 21:50, ka bërë të ditur Policia e Kosovës në raportin 24 orësh.

Sipas Policisë, zjarri ka shpërthyer në një barakë të pabanuar.

Është raportuar se në afërsi të repartit të Pulmologjisë në QKUK, një barakë e pa banuar kishte marrë zjarr. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore dhe zjarrfikësit të cilët kanë shuar zjarrin. Rasti është duke u hetuar”, bën të ditur Policia./FrontOnline/

“Petrol Company” ndihmon më shumë se 200 familje për festën e Fitër Bajramit (VIDEO)

Të tjera