Kronika

Mbi 600 gjoba për mosrespektim të masave antiCOVID

Mbi 600 gjoba për mosrespektim të masave antiCOVID
10:58 | 26 Shtator 2021

Po vazhdojnë të jenë në fuqi masat antiCOVID, të miratuara nga Qeveria Kurti.

Ora policore, orari i shkurtuar për gastronominë, maskat obligative, ndalimi i dasmave dhe ahengjeve, janë disa nga masat të cilat po vazhdojnë të jenë në fuqi në Kosovë.

Përgjatë kësaj kohe, vazhdon edhe angazhimi i policisë, për të parandaluar rrezikshmërinë e përhapjes së virusit, transmeton lajmi.net.

Vetëm gjatë 24 orëve janë shqiptuar 631 gjoba, për qytetarët të cilët nuk kanë respektuar masat antiCOVID.

Ndërkohë nesër pritet të fillojë, mësimi i vitit të ri shkollor, me kapacitet deri në 20 nxënësa nëpër klasa.

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera