[wp-story]

Bota/Rajoni

Mbi 6 milionë persona janë infektuar me Covid-19 në SHBA

Mbi 6 milionë persona janë infektuar me Covid-19 në SHBA
17:36 | 16 Shtator 2020

Numri i personave të infektuar me virusin Covid-19 në botë, sipas faqes së statistikave worldometers.info. ka arritur në 29 milionë e 813 mijë e 565, transmeton Front Online.
Shtetet e Bashkuara të Amerikës prijnë me numrin më të madh të rasteve, me gjithsej 6 milionë e 791 mijë e 999 të infektuar.

Në SHBA, 200 mijë e 465 persona të infektuar me Coronavirus kanë vdekur, ndërsa 4 milionë e 69 mijë e 609 persona janë shëruar./Front Online/

Benzinë vetëm 1.05 euro në Petrol Company e shumë zbritje tjera në “Be Happy Restorant” dhe Market

Të tjera