Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Mbi 6 mijë raste me COVID-19 deri tani në Kosovë, 2 mijë e 675 janë aktive

  FrontOnline
  22 Korrik 2020

  2 mijë e 675 raste janë ende aktive me koronavirus në Kosovë. Numri total i rasteve pozitive ka arritur në 6 mijë e 45 raste me 168 rastet e reja që u konfirmuan dje nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik.

  Deri më sot, janë testuar 31 mijë e 956 persona të dyshimtë për virusin COVID-19.

  Gjithsej 144 persona e kanë humbur betejën me koronavirusin dhe të njëjtit raportohet se kanë pasur edhe sëmundje të tjera shoqëruese.

  Dje janë shëruar edhe 157 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është gjithsej 3 mijë e 226 raste.

  IKShPK vazhdimisht po bën thirrje për respektim të rekomandimeve shëndetësore, me theks të veçantë bartjen e maskave, mbajtjen e distancës dhe higjienës personale.

  KEDS tregon ku do të ketë nesër ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme28 Maj 2023
  Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon, ka replikuar me deputetin e VV-së, Dimal Basha në rrjetin social Tëitter për...
  Lajme28 Maj 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka uruar presidentin turk, Recep Taip Erdogan për fitoren në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale në Turqi. Kurti...
  Lajme28 Maj 2023
  Fitorja e Rexhep Taip Erdogan në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në Turqi ka bërë që të ketë festë në qytetin...
  Të tjera
  Lajme28 Maj 2023
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë përsëritur qëndrimin e QUINT-it të datës 26 maj rreth situtatës së krijuar në tri komunat...
  Lajme28 Maj 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka treguar se çfarë ka biseduar me eurodeputeten, Viola von Cramon, pasi kjo e fundit e ka...
  Bota/Rajoni28 Maj 2023
  Rivali i Rexhep Tajip Erdogan, Kemal Kilicdaroglu, ka mbajtur një fjalim, duke thënë se zgjedhjet nuk kanë qenë fer. Kilicdaroglu është shprehur...
  Bota/Rajoni28 Maj 2023
  Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj ka uruar homologun e tij, Recep Tayip Erdogan për zgjedhjen e tij si president i Turqisë për...
  Lajme28 Maj 2023
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, i ka reaguar eurodeputetes, Viola von Cramon, pasi kjo e fundit në Zveçan iu tha forcave...
  Sport28 Maj 2023
  Në Allianz Stadium zhvillohet ndeshja e javës së 37-të në Serie A ndërmjet Juventusit dhe Milanit. Zonja e Vjetër pozicionohet në vend...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.