Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Mbi 56 milionë të infektuar me Covid-19 në botë

  FrontOnline
  2 vite më parë

  56 milionë e 665 mijë e 480 persona, raportohet të jenë të infektuar me virusin Covid-19 në Kosovë.

  Sipas faqes së statistikave worldometers.info, deri tani 1 milionë e 356 mijë e 740 persona kanë vdekur si pasojë e këtij virusi, ndërsa 39 milionë e 463 mijë e 480 persona janë shëruar.

  Vendin e parë me numrin më të madh të rasteve të infektuara vazhdon ta ketë Amerika me gjithsej 11 milionë e 876 mijë e 240 raste, pastaj India me 8 milionë e 960 mijë e 98 raste, Brazili me 5 milionë e 947 mijë e 403 raste, Franca me 2 milionë e 65 mijë e 138 raste, Rusia me 2 milionë e 15 mijë e 608 raste, Spanja me 1 milionë e 542 mijë e 467 raste, Britania me 1 milionë e 430 mijë e 341 raste, Argjentina me 1 milionë e 339 mijë e 337 raste, Italia me 1 milionë e 272 mijë e 352 raste dhe Colombia me 1 milionë e 218 mijë e 3 raste.

  Numri i rasteve të infektuar është edhe më i madh se që paraqitet në këtë faqe.

  Kjo pasi që Kosova nuk është e përfshirë në të, ndërsa mungojnë edhe shtete të tjera.

  Filloi aplikimi për gjeneratën e 10-të të KEDS Academy për nxënës dhe studentë të rinj
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov tha se nuk pret që të bëhen publike hetimet se kush është përgjegjës për shpërthimet e...
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka sulmuar kundërshtarin e tij kryesor politik në zgjedhjet e ardhshme, Kemal Kilicdaroglu, për takimin me opozitën...
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Një urdhër-arresti është lëshuar kundër Vladimir Putin nga Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC), që do të thotë se presidenti rus do të arrestohet...
  Të tjera
  Vip23 Mars 2023
  Mbrëmbjen e djeshme teksa të gjithë banorët u larguan të flinin gjumë, Lorenci, Gerti dhe Jori përgatitën një rreng për pjesën tjetër...
  Lajme23 Mars 2023
  Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshimtë. Sipas njoftimit për media theksohet se pasditen e djeshme në stacionin policor në...
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeministri Albin Kurti sërish e ka lëshuar sallën e Kuvendit. Sigurisht dalja e tij nuk u pritë mirë nga opozita, por kreu...
  Vip23 Mars 2023
  Prezantuesja e njohur shqiptare, Bora Zemani është një prej figurave më të dashura në ekran. Ajo krahas një karriere të suksesshme në...
  Lajme23 Mars 2023
  Projekti për instalimin e matësve të nxehtësisë, valvulave termostatike dhe termokokave do të vazhdojë nga e hëna më 27 mars. Sipas njoftimit...
  Vip23 Mars 2023
  Fituesi i Big Brother në Kanada, Kevin Jacobs, ditë më parë një mbështetje për Luiz Ejllin në “Big Brother VIP Albania”. Kjo pasi...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.