Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Mbi 40 mijë të prekur me COVID-19 në Itali

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Situata e pandemisë në Itali rëndohet edhe më tej. 40,902 persona janë konfirmuar të infektuar vetëm brenda 24 orëve të fundit, duke vendosur edhe një rekord negativ në këtë drejtim, me shifrën më të lartë të të prekurve që prej fillimit të pandemisë.

  Rekord ishin edhe testimet, të cilat kaluan shifrën e 250 mijë në një ditë.

  Ndërkohë, në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë edhe 550 persona, duke e çuar në 44,139 numrin total të personave që e kanë humbur betejën me virusin.

  Situata më e shqetësuese është ajo që paraqitet në spitale. Më shumë se 3 mijë persona aktualisht ndodhen në kujdes intensiv në të gjithë Italinë.

  Prince Espresso miku më i mirë i yjeve të Sunny Hill Festival
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Jeton Ismaili, është gazetar në Luginën e Preshevës që tash e sa vjet përcjell sektorin e e politikës. Ai ka thënë zor...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Vip01 Prill 2023
  Konkurrentja e edicionit të dytë të Big Brother VIP Albania, Olta Gixhari, ka vendosur që sonte të lërë lojën. Ajo ka deklaruar...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Lajme01 Prill 2023
  Profesori në Universitetin John Hopkins, Edward Joseph ka thënë se në rast të dështimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, do të...
  Vip01 Prill 2023
  Arbana Osmani e nisi mbrëmjen e sotme spektaklin e “Big Brother VIP” duke njoftuar se të gjithë banorët, përpos njërës, kanë vendosur...
  Vip01 Prill 2023
  Sot banorët janë sfiduar për të zgjedhur nëse është e vërtetë apo jo, informatat jashtë “BBVA”. Njëra nga to ishte se Kevin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.