×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Mbi 4 milionë të shëruar nga koronavirusi në botë

  FrontOnline
  14 Qershor 2020

  Koronavirusi po vazhdon ende të prek mijëra njerëz në gjithë botën teksa edhe numri i pacientëve të shëruar po rritet.Sipas World Meters që nga fillimi i pandemisë e deri tash në botë janë shëruar 4,049,710 pacientë, kanë vdekur 432,638 si dhe janë infektuar 7,884,772, njofton Klan Kosova.

  Shtetet e Bashkuara të Amerikës prijnë me numrin e të infektuarve kur numri i përgjithshëm është 2,142,224 teksa kanë vdekur 117,527 persona si dhe janë shëruar 854,106 pacientë.

  Brazili radhitet në vendin e dytë me 850,796 të infektuar, 42,791 të vdekur dhe janë shëruar 437,512 persona.Në vendin e tretë është Rusia me 528,964 të prekur, kanë vdekur 6,948 njerëz si dhe janë shëruar 280,050.

  Kujtojmë se virusi korona për herë të parë u përhap në Wuhan të Kinës dhjetorin e vitit të kaluar, teksa deri tash është përhapur në mbi 188 vende të botës – ku rajonet më të goditura janë Amerika dhe Evropa.

  Nesër në këto zona nuk do të ketë rrymë deri në 5 orë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Një ngjarje e shokuese, ka ndodhur në SHBA ku një 13 vjeçar ka vrarë nënën e tij me thikë dhe më pas...
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Zyrtarët amerikanë presin që faza aktuale e operacionit tokësor të Izraelit në Gaza që synon skajin jugor të Rripit të zgjasë deri...
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Një grua 42-vjeçare ka ndërruar jetë dhe dy të rinj janë plagosur si pasojë e të shtënave me armë në Hackney, në...
  Të tjera
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Sipas të dhënave të Policisë së Kosovës, në dy vitet e fundit në vendin tonë janë regjistruan 8 raste të vrasjeve së...
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Zyrtarët amerikanë presin që faza aktuale e operacionit tokësor të Izraelit në Gaza që synon skajin jugor të Rripit të zgjasë deri...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  5 euro do të jetë rritja e vlerës së koeficientit të pagave për vitin e ardhshëm. Me projektligjin mbi ndarjet buxhetore, Qeveria...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mbajë sot mbledhjen e radhës e ku pritet rekomandimi për regjistrimin e partisë politike “Srpska Demokratija”....
  Kronika06 Dhjetor 2023
  Të martën në Prishtinë është arrestuar një person nën dyshimin që i ka kanosur disa policë. “Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar,...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Bartësi i listës “Partia Popullore – Zgjedhje e sigurt. Njerëz seriozë” Vuk Jeremiq ka thënë se më e rëndësishmja është refuzimi i...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.