Bota/Rajoni

Mbi 31,776 të vdekur nga koronavirusi në gjithë botën

Mbi 31,776 të vdekur nga koronavirusi në gjithë botën
19:27 | 29 Mars 2020

Numri i të vdekurve në të gjithë botën si pasojë e koronavirusit i ka tejkaluar 30,000, ka shkuar ne 31,776.

Ndërsa numri i të infektuarve ka shkuar 678,857 dhe të shëruar 146,694.

Në Kosovë deri më tani janë 91 raste, 1 person i shëruar dhe një që ka humbur jetën. Ndërkohë në Shqipëri 212 persona kanë rezultuar pozitiv, 40 janë shëruar dhe 10 kanë humbur jetën.

Super zbritje në “Petrol Company”

Të tjera