[wp-story]

Bota/Rajoni

Mbi 2 mijë raste të reja me Covid-19 në Gjermani

Mbi 2 mijë raste të reja me Covid-19 në Gjermani
18:12 | 24 Janar 2021

2 mijë e 77 raste të reja të infektuara me COVID-19 janë raportuar në 24 orët e fundit në Gjermani.

Sipas faqes botërore të statistikave, worldometers.info, gjatë kësaj kohe 43 persona kanë vdekur si pasojë e këtij virusi në Gjermani.

Gjermania radhitet e 10’ta në botë për nga numri më i madh i rasteve të infektuara, me gjithsej 2 milionë e 139 mijë e 766 raste dhe 52 mijë e 579 viktima.

1 milionë e 877 mijë e 500 persona janë shëruar nga ky virus, ndërsa 279 mijë e 687 raste janë aktive me të.

Deri tani në Gjermani, 37 milionë e 449 mijë e 922 persona janë testuar për COVID-19.

Kujtojmë që Gjermania tashmë ka filluar të vaksinoj qytetarët për këtë virus, ndërsa ka ashpërsuar masat mbrojtëse.

“Petrol Company” ndihmon më shumë se 200 familje për festën e Fitër Bajramit (VIDEO)

Të tjera