Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Mbi 130 oficerë të Shërbimit Sekret janë infektuar me COVID-19 ose janë në karantinë

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Më shumë se 130 oficerë të Shërbimit Sekret të caktuar në Shtëpinë e Bardhë dhe në udhëtimet e presidentit Donald Trump kohët e fundit kanë rezultuar pozitivë për COVID-19 ose janë në karantinë sepse ata mund të jenë ekspozuar ndaj virusit, raportoi The Washington Post të premten, duke cituar tre persona të njohur me agjencinë.

  Burimet i thanë The Post se shpërthimi mund të lidhet me ndalesat e fushatës së presidentit para Ditës së Zgjedhjeve.

  Trump udhëtoi në disa shtete për të mbajtur tubime, ku shumë njerëz nuk morën masa për të ndihmuar në frenimin e transmetimit të virusit, të tilla si mbajtja e maskave dhe distancimi social, shkruan Business Insider.

  Një zëdhënës i Shtëpisë së Bardhë, Judd Deere, i tha The Post se administrata Trump e merr “çdo rast seriozisht”.

  Ndryshe, disa njerëz në rrethin e Trump kanë testuar pozitivë për virusin gjatë javës së kaluar.

  Aty përfshihet Mark Meadows, shefi i stafit të Shtëpisë së Bardhë; Ben Carson, sekretari i strehimit dhe zhvillimit urban; dy këshilltarë të fushatës, David Bossie dhe Corey Lewandowski; dhe një numër i personelit të Shtëpisë së Bardhë dhe personelit të Komitetit Kombëtar Republikan.

  Presidenti dhe aleatët e tij shpesh kanë minimizuar ashpërsinë e virusit dhe kanë injoruar protokollet shëndetësore që nga fillimi i pandemisë.

  Muajin e kaluar, Shtëpia e Bardhë u përball me një shpërthim të ngjashëm të rasteve, duke përfshirë edhe vetë Trump.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për ndërprerjen e energjisë-elektrike
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Jeton Ismaili, është gazetar në Luginën e Preshevës që tash e sa vjet përcjell sektorin e e politikës. Ai ka thënë zor...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Vip01 Prill 2023
  Konkurrentja e edicionit të dytë të Big Brother VIP Albania, Olta Gixhari, ka vendosur që sonte të lërë lojën. Ajo ka deklaruar...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Lajme01 Prill 2023
  Profesori në Universitetin John Hopkins, Edward Joseph ka thënë se në rast të dështimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, do të...
  Vip01 Prill 2023
  Arbana Osmani e nisi mbrëmjen e sotme spektaklin e “Big Brother VIP” duke njoftuar se të gjithë banorët, përpos njërës, kanë vendosur...
  Vip01 Prill 2023
  Sot banorët janë sfiduar për të zgjedhur nëse është e vërtetë apo jo, informatat jashtë “BBVA”. Njëra nga to ishte se Kevin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.