Ekonomi

Mbi 1000 biznese nga Serbia në Shqipëri, paralajmërohet rritje e numrit

Mbi 1000 biznese nga Serbia në Shqipëri, paralajmërohet rritje e numrit
16:41 | 07 Qershor 2021

Janë më shumë se 1000 biznese nga Serbia që operojnë në tregun e Shqipërisë, përderisa këmbimi tregtar mes dy vendeve në 5 vitet e fundit është rritur për 70%, raporton televizioni publik serb, RTS.

Marko Divljan nga kompania “Milshped” ka bërë të ditur se vitin e kaluar kanë arritur rezultate historike në Shqipëri, përderisa këtë vit rezultatet, sipas tij, pritet të jenë edhe më të mira, transmeton Front Online.

Edhe Marko Milankoviq nga “Nelt group”, ka thënë se përshtypjet e tyre në tregun e Shqipërisë janë të mira. “Shqipëria është një treg i ri, përderisa ne po zgjerohemi në rajon”, ka pohuar Milankoviq.

/Front Online/

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera