×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Mbi 100 të vrarë nga rrufetë brenda dy ditësh në Indi

  FrontOnline
  26 Qershor 2020

  Më shumë se 100 njerëz humbën jetën brenda dy ditëve për shkak të goditjeve nga rrufetë në Indi. Sipas autoriteteve vendase, 24 njerëz vdiqën në Uttar Pradesh gjatë 24 orëve të shkuara.

  Ndërsa në Bihar u vranë të paktën 83 njerëz të enjten. Në total, të paktën 107 njerëz kanë vdekur nga rrufetë në të dy vendet.

  Një kompensim prej 5.300 dollarësh do t’u jepet familjeve që kanë humbur të dashurit.

  Kryeministri indian Narendra Modi tha në “Twitter” se këto janë ngjarje tragjike. Ai shtoi se të gjithë autoritetet janë të angazhuar për të dhënë ndihmë urgjente.

  Artani paralajmëron Xhulin: Ruaju!
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Idetë që vendet evropiane, të cilat synojnë anëtarësimin në Bashkimin Evropian, gradualisht të integrohen në disa politika të BE-së, por edhe në...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Një pjesë e madhe e autostradës në jugperëndim të Suedisë u shemb gjatë natës, duke lënduar tre persona, tha sot policia. Kjo...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Ukraina nisi një tjetër sulm me raketa në Sevastopol këtë mëngjesin e së shtunës, që ndodhet në Krimenë e pushtuar nga rusët....
  Të tjera
  Sport23 Shtator 2023
  Carlo Ancelotti ka dhënë detaje të reja se kur do të kthehet Vinicius Jr nga lëndimi. Në fakt sulmuesi brazilian ka lënë...
  Vip23 Shtator 2023
  Modelja 25 vjeçe, ka sfiluar për markat “Fendi” dhe “Versace”, ku “ka fërkuar shpatullat” me Gigi Hadid. Leonardo DiCaprio është në lidhje...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka qëndruar sot për vizitë në Lipjan. Ai atje është takuar me bashkëpartiakët e tij. Këtë Haradinaj...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën për shkak të një zjarri që ra në një fabrikë topash golfi në Tajvan, tre...
  Kronika23 Shtator 2023
  Policia në Kaçanik të premten ka arrestuar një të mitur. Të njëjtit i kanë gjetur një revole me 3 copë fishekë. Me...
  Lajme23 Shtator 2023
  Dragan Milloviq, Illija Elezoviq dhe Zoran Kostiq janë tre serbët e dyshuar për krime lufte për të cilët Gjykata Themelore në Prishtinë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.