×
 • Sport
 • Sport

  Mbeti në bankën rezervë – Aaron Ramsdale mund të largohet në janar, dy klube të mëdha interesohen për portierin anglez

  FrontOnline
  18 Shtator 2023

  Bayern Munich dhe Chelsea po monitorojnë nga afër situatën e Aaron Ramsdale në Arsenal.  

  Ramsdale konsiderohet si një nga portierët më të mirë në Evropë që nga ardhja e tij nga Sheffield United në 2021.

  Megjithatë, vendimi i Mikel Artetës për të nënshkruar me David Raya dhe për ta futur spanjollin nga minuta e parë kundër Evertonit ka vënë në dyshim planet e tij të menjëhershme dhe afatgjata, shkruan Daily Mail.

  Ramsdale nënshkroi një kontratë të re katërvjeçare me Arsenalin në maj dhe portieri mbetet i përkushtuar ndaj Arsenalit, të përballet me PSV Eindhoven në rikthimin e tyre në Ligën e Kampionëve të mërkurën.

  Portieri do të shpresojë të kthehet në formacionin fillestar për përballjen në Emirates ose derbin e shumëpritur të së dielës në Londrën e Veriut kundër Tottenhamit.

  Nëse Raya përfundimisht bëhet zgjedhja e parë e Mikel Artetas, Ramsdale mund të konsiderojë një largim nga klubi për të rritur shanset e tij që të jetë portier startues i Anglisë në Euro 2024.

  Dy klubet që kanë probleme me portier,  Bayern Munich dhe Chelsea, vetëm se kanë shprehur interesim për Ramsdalen.

  Mbetet të shihet se çfarë do të sjell janari për portierin. /Telegrafi

  Petrol Company zbret çmimet në Ditën e Verës: Benzinë 1.70 euro dhe Diesel 1.85 Euro për litër
  Nga Rubrika
  Sport23 Shtator 2023
  David de Dea raportohet se po mendon që të pensionohet nga futbolli. Spanjolli vazhdon të jetë ende lojtar i lirë, pas largimit...
  Sport23 Shtator 2023
  Milani është në kërkim të një sulmuesi dhe atë pritet ta transferojë në afatin kalimtar të janarit. Gjiganti italian morën në huazim...
  Sport23 Shtator 2023
  Jurgen Klopp ka hedhur poshtë një sfidë ndaj Darwin Nunez, i cili është në zjarr këtë sezon. Liverpooli përballet me West Ham...
  Të tjera
  Sport23 Shtator 2023
  Ylli portugez foli edhe një herë rreth të ardhmes së tij, pas fitores së mbrëmshme ndaj Al-Ahlit 4:3, në të cilën kontribuoi...
  Vip23 Shtator 2023
  Çifti simpatik Geti dhe Marina së fundmi ishin të ftuar në javën e modës në Milano. Ata për këtë event me rëndësi...
  Lajme23 Shtator 2023
  Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, ka vizituar fermerin Shkrui Konxheli nga Teqeja e Lipjanit, i cili është përfitues i mbështetjes financiare me...
  Kronika23 Shtator 2023
  2 mijë e 25 gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kanë...
  Lifestyle23 Shtator 2023
  James Clear, autor i librit popullor “Personal Habits”, së fundmi ka udhëhequr një seri seminaresh që synojnë të ndihmojnë të gjithë të...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Presidenti amerikan Joe Biden, planifikon t’i japë Ukrainës raketa të avancuara me rreze të gjata për të ndihmuar Kievin në kundërofensivë të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.