×
 • Lajme
 • Lajme

  Mbahet mbledhja e KPK-së, diskutohet për ligjin e ri për Prokurorin e Shtetit

  FrontOnline
  09 Qershor 2023

  Ushtruesi i Detyrës së Kryeprokurorit të Shtetit, Besim Kelmendi në takimin e mbajtur me kolegjiumin e kryeprokurorëve të prokurorive të vendit.

  Sipas njoftimit, gjatë këtij takimi është diskutuar për zbatimin e ligjit të ri për Prokurorin e Shtetit.

  “Me theks të veçantë u diskutua për ndryshimet e reja që janë përfshirë në këtë ligj, i cili tashmë është në fuqi dhe duhet aplikuar nga të gjithë kryeprokurorët dhe nga prokurorët e të gjitha niveleve të prokurorive të vendit”, thuhet në njoftim.

  Më tej, në takim u fol edhe për nevojën e vazhdimit të zbatimit të praktikës së unifikuar në të gjitha prokuroritë që do t’i ndihmonte prokurorët për tejkalimin e sfidave.

  KEDS njofton për ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Lajme30 Shtator 2023
  10:00Lëvizja VETËVENDOSJE! mban mbledhjen LII të Këshillit të Përgjithshëm. (Salla e Modelariumit të Fakultetit të Arkitekturës, afër Ministrisë së Arsimit) 12:00Organizata “Germin”, mban...
  Lajme30 Shtator 2023
  Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Sipas IHK-së,...
  Lajme30 Shtator 2023
  Senatorja amerikane Jeanne Shaheen ka reaguar pas paralajmërimeve të sotme të SHBA-së se forcat serbe kanë shtuar numrin e tyre në kufi...
  Të tjera
  Bota/Rajoni29 Shtator 2023
  Rene Troccaz është i dërguar i Francës për Ballkanin Perëndimor. Ai është emëruar në këtë pozitë nga Ministrja për Evropë dhe Punë...
  Lajme29 Shtator 2023
  Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, thotë se autoritetet përgjegjëse, përmes partnerëve ndërkombëtarë, do të kërkojnë ekstradimin nga Serbia në Kosovë...
  Sport29 Shtator 2023
  Monza ka konfirmuar zyrtarisht nënshkrimin me Alejandro ‘Papu’ Gomez me një kontratë deri në fund të sezonit 2023-24. 35-vjeçari arrin si transferim...
  Lajme29 Shtator 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka folur me Këshilltarin për Siguri Kombëtare të presidentit të ShBA-së, Joe Biden, Jake Sullivan. Kurti e...
  Lajme29 Shtator 2023
  Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, i ka thënë presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, se përgjegjësit për sulmin në Banjskë ndodhen në Serbi....
  Lajme29 Shtator 2023
  Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti, në një intervistë dhënë një mediumi në Shqipëri ka trajtuar zhvillimet e fundit në Kosovë si dhe...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.