[wp-story]

Lajme

Maska falas për qytetarët e Prishtinës

Maska falas për qytetarët e Prishtinës
13:10 | 16 Qershor 2020

Në gjashtë pika të shesheve të Prishtinës ka nisur shpërndarja falas e 600 maskave për qytetarët, si masë mbrojtëse kundër COVID-19.

Kjo fushatë është organizuar nga platforma “Civikos”.

Dardan Kryeziu nga kjo organizatë, ka thënë se këtë veprim e kanë bërë për t’u ndihmuar qytetarëve në respektimin e masave, pasi sipas tij, është shqetësuese që rreth 80% e qytetarëve nuk po bartin maska.

“Civikos” ka lansuar edhe fushatën “vendose maskën” në rrjete sociale, ku u bëhet thirrje qytetarëve që të mos dalin në ambiente të jashtme pa mbuluar gojën dhe hundën.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera