Lajme

Masat e reja/Qytetarëve që vijnë nga këto shtete u ndalohet hyrja në Kosovë

Masat e reja/Qytetarëve që vijnë nga këto shtete u ndalohet hyrja në Kosovë
15:55 | 07 Maj 2021

 

Në mbledhjen e Qeverisë është marrë vendim që t’u ndalohet hyrja të gjithë qytetarëve që vijnë nga India, Brazili dhe Afrika e Jugut, raporton Front Online.

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, tha se ky vendim po bëhet për shkak të shfaqjes së varianteve të reja të Covid-19 në këto shtete.

“Ndalohet hyrja e qytetarëve që vijnë nga India, Brazili dhe Afrika e Jugut për shkak të varianteve të reja të shfaqura të COVID-19”, tha Vitit./Front Online/

 

Mbahet mbledhja e Qeverisë

Mbahet mbledhja e Qeverisë

Posted by Front Online on Friday, May 7, 2021

Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA

Të tjera