Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Masat e reja kundër Covid – 19 në Austri

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Qëllimi i këtyre masave është të zvogëlohet numri i infeksioneve deri në 6 dhjetor në mënyrë që kufizimet të hiqen më pas dhe biznesi i Krishtlindjes të bëhet i mundur.

  Për shkak të rritjes së shpejtë dhe të jashtëzakonshme të numrit të infeksioneve në javët e fundit, qeveria beson se tani nuk ka rrugëdalje tjetër: Kështu që, Austria nga dita e martë (17 nëntor) hyn në një “bllokim” të dytë.

  Qëllimi i këtyre masave është të zvogëlohet numri i infeksioneve deri në 6 dhjetor në mënyrë që kufizimet të hiqen më pas dhe biznesi i Krishtlindjes të bëhet i mundur, shkruan heute.at.

  Në vijim sjellim detajet e masave të cilat i transmeton Albinfo Austria.

  Artani paralajmëron Xhulin: Ruaju!
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Vendet perëndimore do të duhet të mbështesin Ukrainën edhe për një kohë të gjatë, në mes të pushtimit të plotë të vendit...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një hotel shtatëkatësh në Stamboll është përfshirë nga flakët mëngjësin e sotëm, duke shkaktuar dy viktima dhe dy të lënduar. Zjarri në...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një ngjarje e rëndë ka tronditur SHBA-në, ku një 30-vjeçar është goditur me thikë në një autobus në Las Vegas. Në video,...
  Të tjera
  Lajme24 Mars 2023
  Mjeku në Klinikën e Urologjisë, Liridon Selmani, ka reaguar pasi që ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, të enjten e vizitoi këtë Klinikë...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një hotel shtatëkatësh në Stamboll është përfshirë nga flakët mëngjësin e sotëm, duke shkaktuar dy viktima dhe dy të lënduar. Zjarri në...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një ngjarje e rëndë ka tronditur SHBA-në, ku një 30-vjeçar është goditur me thikë në një autobus në Las Vegas. Në video,...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, Christopher Hill, ka folur rreth bombardimeve të NATO-s që u zhvilluan 24 vjet...
  Kronika24 Mars 2023
  Një person është arrestuar, i cili pas një mosmarrëveshje ka sulmuar një person tjetër duke i shkaktuar lëndime trupore. Policia bën të...
  Lajme24 Mars 2023
  Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, mori pjesë në Iftarin, darkën e Ramazanit, të organizuar nga stafi i Ambasadës Amerikane. Ai...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.