Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Masat e reja kufizuese në Pejë, patrullat policore vendosen në pikat kyçe

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Edhe Komuna e Pejës është futur nga sonte në orën policore në bazë të vendimit të qeverisë.

  Toger Fadil Gashi, zëdhënës i Drejtorisë Rajonale të Policisë së Pejës ka thënë për RTV Dukagjinin se janë marrë të gjitha masat që të respektohen vendimet e shtetit.

  “Kemi staf të mjaftueshëm në të gjitha pikat e qytetit si dhe hyrje-dalje. Nga ora 19:00 patrullat janë në detyre dhe po zbatojnë masat”, tha ai, përcjell Telegrafi.

  Gashi thotë se në këtë fillim janë të kënaqur që qytetarët po respektojnë vendimet e qeverisë për ndalimin e lirisë së lëvizjes në kohët e caktuara.

  Togeri thotë se përjashtim në këto kufizime kanë rastet emergjente.

  “Shtabet emergjente janë formuar dhe të gjithë ata qytetarë që kanë nevojë për udhëtim mund të lajmërohen aty dhe të kryejnë punët emergjente”, shtoi më tej Fadil Gashi.

  Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home
  Nga Rubrika
  Lajme24 Mars 2023
  Sektori i Hetimeve të Stacionit policor Prizren është duke zhvilluar hetime lidhur me veprën penale “Ngacmim” që ka ndodhur më datë 28/02/2023...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri Edi Rama ndodhet në Britaninë e Madhe prej dy ditësh. Në një komunikim në auditorin e Institutin Mbretëror të Marrëdhënieve Ndërkombëtare,...
  Lajme24 Mars 2023
  Policia ka bërë të ditur se kanë arrestuar një burrë në Gjilan dhe i njëjti ishte në kërkim. Sipas njoftimit të policisë...
  Të tjera
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës,  Albin Kurti, sot feston ditëlindjen e 48. Kurti ka lindur më 24 mars 1975 në Prishtinë. Kurti është kryeministri...
  Lajme24 Mars 2023
  Një person me lëndime në kokë dhe këmbë është paraqitur në stacionin policor Leposaviq dhe ka deklaruar se është sulmuar fizikisht dhe...
  Lajme24 Mars 2023
  Mjeku në Klinikën e Urologjisë, Liridon Selmani, ka reaguar pasi që ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, të enjten e vizitoi këtë Klinikë...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një hotel shtatëkatësh në Stamboll është përfshirë nga flakët mëngjësin e sotëm, duke shkaktuar dy viktima dhe dy të lënduar. Zjarri në...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një ngjarje e rëndë ka tronditur SHBA-në, ku një 30-vjeçar është goditur me thikë në një autobus në Las Vegas. Në video,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.