Gjuha:
×
 • Vip
 • Vip

  Martohet mbesa e Princeshës Diana

  FrontOnline
  24 Mars 2023

  Mbesa e Princeshës Diana, Lady Amelia Spencer, vendosi një unazë martese në dorën e majtë, duke zyrtarizuar marrëdhënien e saj afatgjatë me të dashurin e saj Greg Mallett. Ceremonia magjepsëse e martesës u zhvillua në Cape Town të ​​Afrikës së Jugut.

  Çifti, të cilët janë bashkë prej 14 vitesh, kanë festuar dashurinë e tyre në fermën “La Cotte”, shkruan gazeta britanike “Daily Mail”.

  Disa nga anëtarët e familjes së saj që morën pjesë në dasmë përfshinin motrën binjake të 30-vjeçares Amelia, Lady Eliza dhe dy vëllezërit e motrat e tyre, Lady Kitty dhe vëllai i tyre Samuel.

  Gazeta britanike nxitoi të theksonte se babai i nuses, Earl Charles Spencer, nuk mori pjesë në ditën e madhe të vajzës së tij. Edhe kjo sepse ai donte të shmangte ish-gruan e tij, Victoria Aitken, nënën e Amelias.

  Siç raporton gazeta franceze “Le Parisien”, çifti i dashuruar Amelia dhe Greg, janë treguar mjaft të matur për ditën e tyre të madhe në rrjetet sociale dhe nuk kanë komentuar se kush ishte dhe kush jo në ceremoninë e martesës./FrontOnline/

  1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj
  Nga Rubrika
  Vip30 Maj 2023
  Qysh nga dita e djeshme është tensionuar situata në veriun e Kosovës. Pas trazirave në veri të Kosovës, mbetën të plagosur disa...
  Vip30 Maj 2023
  Arbana Osmani dhe Eduart Grishaj do të martohen në datën 17 qershor. Ceremonia që do të bëjë bashkë familjarë, miq dhe bashkëpunëtorë...
  Vip30 Maj 2023
  Albina Kelmendi duket se do e prekë sërish skenën e “Eurovizionit”. Ajo ka zbuluar se ka marrë disa oferta prej shteteve pjesëmarrëse...
  Të tjera
  Lajme30 Maj 2023
  Kryetari i Komunës së Zveçanit, Ilir Peci, tha se po punon nga Zyra për Komunitete në fshatin Lipë të kësaj komune, e...
  Lajme30 Maj 2023
  Gazetarët që po i përcjellin nga afër ngjarjet në veri të vendit janë sulmuar në Leposaviq. T7 raportoi se gazetarët janë sulmuar...
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Një tjetër vrasje ka tronditur SHBA-në dhe këtë herë viktimat janë nga e njëjta familje. Prindërit, motra dhe vëllai i Cesar Olalde,...
  Lajme30 Maj 2023
  Kryeministri Albin Kurti nuk do të marrë pjesë në Forumin e Bratisllavës në Sllovaki ku kishte planifikuar të shkonte për shkak të...
  Vip30 Maj 2023
  Arbana Osmani dhe Eduart Grishaj do të martohen në datën 17 qershor. Ceremonia që do të bëjë bashkë familjarë, miq dhe bashkëpunëtorë...
  Vip30 Maj 2023
  Albina Kelmendi duket se do e prekë sërish skenën e “Eurovizionit”. Ajo ka zbuluar se ka marrë disa oferta prej shteteve pjesëmarrëse...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.