×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Maqedonia me 2.932 raste aktive me Coronaviurs

  FrontOnline
  18 Gusht 2020

  Në Maqedoni vazhdon të ketë numër treshifror të të infektuarve me coronaviurs në ditë.

  Edhe pse ka masa për mbajtjen e maskës dhe mbajtjen e largësisë trupore, si dhe protokollet e vendosura, epidemia nuk po shihet. Autoritetet shëndetësore theksojnë se nuk ka arsyetime për mosmbajtje të maskës dhe vazhdimisht bëjnë thirrje që të respektohen masat për mbrojtje.

  Deri më tani në Maqedoni janë bërë 127.196 testime, ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë evidentuar 12.840 raste, prej të cilëve 9.361 janë shëruar dhe 547 persona kanë humbur jetën. Numri i rasteve aktive momentalisht është 2.932.

  Më së shumti raste aktive ka Shkupi me 953, Kumanova 298, Gostivari 289, Shtipi 260, Struga 167, Tetova 151, Kërçova 126, Kavadar 103. Më pas vinë qytetet me numër dyshifror si Manastiri me 74 raste aktive, Dibra 67, Ohri 66, Sveti Nikole 61, Makedonski Brod 45, Prilep 40, Demir Hisar 37, Vinicë 36, Koçan 29, Veles 27, Strumicë 23, Probishtip 17, Gjevgjeli 13, Negotinë 12, Radovish 10, Resnjë 7, Berovë 6, Kriva Pallankë dhe Dellçevë me nga 5 raste, Pehçeva me dy raste dhe Vallandova, Kratova dhe Krusheva me nga një rast.

  Natën e Kurban Bajramit Petrol Company shpërndan 40 pako ushqimore për fëmijët jetim në Kosovë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni04 Dhjetor 2023
  Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky thotë se lufta me Rusinë po hyn në një fazë të re pasi luftimet dimërore rifillojnë pas një...
  Bota/Rajoni04 Dhjetor 2023
  Maqedonia është tronditur nga vrasje e një 14 vjeçarje nga Shkupi dhe një 74 vjeçari të cilët u gjetën të vdekur në...
  Bota/Rajoni04 Dhjetor 2023
  Kaosi ishte sërish kryefjalë e Kuvendit të Shqipërisë. Deputetët e opozitës hodhën sërish tymuese dhe u përplasën me gardën. Deputeti Flamur Noka...
  Të tjera
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se Forcat e Armatosura Shqiptare po shkëlqejnë në misione ndërkombëtare...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, të shtunën pritet ta mbledh Këshillin Drejtues të Lidhjes Demokratike të Kosovës për t’ua prezantuar dhe zgjedhur...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës ka reaguar pas raportimeve për operacionin e kryer pa anestezion dhe mosoperimin e një pacienti...
  Kronika04 Dhjetor 2023
  Janë lënduar katër persona në një aksident trafiku në rrugën Prishtinë-Gjilan. Për Front Online detaje ka dhënë zëdhënësja e Policisë së Kosovës...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Këshilli për Mbrojtjen e Lirive dhe të Drejtave të Njeriut ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës Speciale që t’ua ndalojë vizitat, telefonatat...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Është rivarrosur trupi i Liridona Ademajt në fshatin Rracaj të Gjakovës. Ajo me kërkesë të familjes është zhvarrosur nga varrezat e fshatit...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.