Bota/Rajoni

Maqedonia goditet edhe nga një tërmet tjetër

Maqedonia goditet edhe nga një tërmet tjetër
15:25 | 11 Nëntor 2020

Është regjistruar edhe një tërmet në Maqedoninë e Veriut, por kësaj radhe me intensitet më të ulët.

Siç raporton Qendra evropiane-mediteriane seizmologjike, tërmeti është regjistruar në orën 8:49, me intensitet 2.8 shkallë.

Epiqendra ka qenë 20 kilometra në veri-lindje të Dibrës, me thellësi prej 9 kilometrave.

Ndryshe, tërmeti i parë i cili u regjistrua në orët e para të mëngjesit ishte me intensitet 5.4 shkallë, ndërsa nuk janë raportuar dëme materiale.

Prince Caffe: Hape dhe fito preminë kryesore, çdo muaj nga një Fiat 500

Të tjera