×
 • Sport
 • Sport

  Maqedonia e Veriut triumfon ndaj Islandës, fiton edhe Gjermania

  FrontOnline
  14 Nëntor 2021

  Maqedonia e Veriut ka arkëtuar pikët e plota në shtëpi ndaj Islandës, derisa Gjermania ka mposhtur në udhëtim Armeninë.

  Fqinjët tanë mposhten Islandën me rezultat 3 – 1.

  Ezgjan Alioski realizoi gol të bukur pas vetëm shtatë minutave, pas një pasimi të mrekullueshëm nga Trajkovski (7′).

  Maqedonia e Veriut gjeti edhe golin e dytë përmes Churlinov, por u anulua nga VAR-i për pozitë jashtë loje.

  Islanda e nisi më mirë pjesën e dytë, duke barazuar rezultatin përmes Thorsteinsson (54′).

  Mirëpo, Maqedonia sërish riktheu avantazhin përmes Elmas, që u asistua nga Alioski (65′).

  I njëjti tre minuta para kohës së rregullt, shënoi sërish për të vulosur fitoren e vendasve (87′).

  Ndërkohë, Gjermania që tashmë është kualifikuar fitoi bindshëm ndaj Armenisë me rezultat 1 – 4.

  Kështu, Gjermania e mbyll grupin si lider me 27 pikë, ndërsa Maqedonia renditët e dyta me 18 pikë, që nënkupton se do garojë në play-off.

  KESCO u certifikua me tri ISO Standarde
  Nga Rubrika
  Sport13 Korrik 2024
  Trajneri i Spanjës, Luis de la Fuente, ka shprehur besimin e tij të plotë në skuadrën e tij dhe ka theksuar se...
  Sport13 Korrik 2024
  Deputetë e zyrtarë të partisë në pushtet, Vetëvendosje, e asaj opozitare, PDK, janë bashkuar sonte për një ndeshje futbolli. Kundërshtarët në politikë,...
  Sport13 Korrik 2024
  Futbollisti i njohur, Elvis Rexhbeçaj, ka nënshkruar sot për Kombëtaren e Kosovës, duke qenë prurja më e re në mesfushën dardane. Letra...
  Të tjera
  Lajme13 Korrik 2024
  Kryeministri i Kosovës, e ka përkujtuar masakrën e Poklekut. Ai tha se Serbia me projektin e saj “Paktoi”, vrau edhe foshnje të...
  Lajme13 Korrik 2024
  Nënkryetari i Prishtinës, Alban Zogaj, ka bërë të ditur se rruga nga rrethi i vogël i Arbërisë e deri te rrethi i...
  Lajme13 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka publikuar listën e plotë të zyrtarëve që i ka takuar gjatë vizitës së saj në Washington...
  Lajme13 Korrik 2024
  Sipas World Population Review, disa vende luftojnë më shumë me divorcin se të tjerët. Këto janë të dhënat për vitin 2022 dhe...
  Lajme13 Korrik 2024
  Shtetet e Bashkuara mirëpritën samitin me rastin e 75-vjetorit të themelimit të NATO-s në kohë të trazuara politike. Ndërkohë që sulmet e...
  Lajme13 Korrik 2024
  Është përfshirë nga zjarri një trafo e rrymës në fshatin Sopijë në Suharekë. “Rreth orës 16:45 në fshatin Sopijë përfshihet nga zjarri...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.