Bota/Rajoni

Maqedonia e Veriut në shtetrrethim 42 orësh për festën e Fitër Bajramit

Maqedonia e Veriut në shtetrrethim 42 orësh për festën e Fitër Bajramit
22:33 | 22 Maj 2020

Maqedonia e Veriut ka vendosur një orë policore e cila do të çojë në një shtetrrethim 42- orësh pa ndërprerje.

Kjo ndodh për shkak të Festës së Fitër Bajramit dhe besimtarët myslimanë e festojnë rregullisht por qeveria për të evituar grumbullimet dhe tubimet në kuadër të masave për COVID-19 ka vendosur orën policore.

Ajo fillon nga ora 11:00 të së dielës dhe përfundon mëngjesin e së martës, ora 05:00. Turqia ka marrë gjithashtu masë ekstreme për shtetrrethim 4 ditor.

“Petrol Company” ndihmon më shumë se 200 familje për festën e Fitër Bajramit (VIDEO)

Të tjera