Bota/Rajoni

Maqedoni, regjistrohen 470 shkelje për mosmbajtje të maskës

Maqedoni, regjistrohen 470 shkelje për mosmbajtje të maskës
10:27 | 03 Korrik 2020

Ministria e Punëve të Brendshme në Maqedoni informon se kanë vazhduar me kontrollet për zbatimin e masave për mbrojtje nga coronavirusi.

Gjatë ditës së djeshme , në territorin e Maqedonisë së Veriut gjithsej 470 persona nuk kanë respektuar masën për mbrojtje personale, njofton Telegrafi Maqedoni.

Ministria e Punëve të Brendshme ju bën apel qytetarëve që t’i respektojnë masat dhe protokollet e sjellura nga Qeveria që kanë për qëllim menaxhimin e coronavirusit.

Prince Caffe shpërblen për festa Fitoren me veturë Fiat 500

Të tjera