×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Maqedoni e Veriut: Aksidentohet makina që barte ilegalisht imigrantë

  FrontOnline
  15 Qershor 2020

  Gjatë ditës së djeshme rreth orës 19:30 minuta është denoncuar se në autostradën Shkup-Kumanovë, tek pika e pagesës Ramanovcë, ka ndodhur një aksident trafiku mes një automjeti “Reno Megan” në pronësi të MPB-së dhe drejtuar nga një zyrtar policor dhe një makine të tipit “Volkswagen” pasat me targa të Tetovës , drejtuar një vozitës i panjohur.

  Pas aksidentit drejtuesi i makinës me targa të Tetovës është dhënë në arrati, ndërsa në makinën e tij janë hasur 8 imigrantë nga Pakistani. Në vendngjarje kanë arritur menjëherë ekipe të SPB-Kumanovë dhe po punojnë në zbardhjen e plotë të rastit

  Importuesi nga SHBA-ja: Devolli Corporation me standarde amerikane
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Ambasadorja amerikane në Shkup, Angela Ageler, i bëri thirrje të mërkurën Maqedonisë së Veriut për një proces transparent dhe të ligjshëm në...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Kryetari i komunës së Preshevës, Shqipërim Arifi, ka thënë se gjuha e ashpër e presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, i ka motivuar...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Platforma X, dikur Twitter, është rrjeti social në të cilin shpërndahen më së shumti dezinformata dhe gënjeshtra për sa i përket numrit...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Zëvendësdrejtori i Policisë në Veri, Veton Elshani, ka thënë se pas sulmit terrorist në Banjskë ka pasur raste kur policët e dorëhequr...
  Sport04 Tetor 2023
  Jurgen Klopp ka bërë thirrje që ndeshja Tottenham-Liverpool të riluhet pas gabimeve trashanike të VAR-it. Reds iu mohua një gol pasi zyrtarët...
  Front TV04 Tetor 2023
  Sulmi në veri nga një grup kriminal serb edhe pas dhjetë ditësh vazhdon të jetë temë diskutimi në vend. Kjo, për shkak...
  Sport04 Tetor 2023
  Rreshteri i policisë së Kosovës, Anton Cena e ka fituar medaljen e artë në Lojërat Evropiane për policë, doganierë, korrektues dhe zjarrëfikës....
  Kronika04 Tetor 2023
  Policia e Kosovës ka njoftuar në Mal të Zi janë arrestuat dy shtetas të Kosovës, të cilët kërkoheshin me urdhër arrest ndërkombëtar...
  Lajme04 Tetor 2023
  Profesori amerikan dhe njohësi i rrethanave politike në rajon, Daniel Serwer, ka thënë se reagimet verbale kundër veprimeve të Serbisë s’janë të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.