Bota/Rajoni

Maqedoni e Veriut: 21 të vdekur nga COVID-19 dhe 2,341 raste të reja

Maqedoni e Veriut: 21 të vdekur nga COVID-19 dhe 2,341 raste të reja
20:11 | 25 Janar 2022

Gjatë 24 orëve të fundit, në Maqedoni të Veriut janë shënuar 2,341 raste të reja me COVID-19 si dhe kanë vdekur 21 persona, që ishin të prekur me këtë virus.

Po ashtu janë shëruar edhe 1,470  qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 207,948 që nga fillimi i pandemisë.

Numri total i të prekurve me koronavirus ka arritur në 230,206, kurse i të vdekurve është 8,266 persona, transmeton Klankosova.tv.

Prince Caffe pjesëmarrës në panairin DUBAI EXPO 2021

Të tjera