Bota/Rajoni

Maqedoni e Veriut: 16 të vdekur nga COVID-19, 333 raste të reja

Maqedoni e Veriut: 16 të vdekur nga COVID-19, 333 raste të reja
19:55 | 02 Dhjetor 2021

jatë 24 orëve të fundit në Maqedoni të Veriut janë shënuar 333 raste të reja me COVID-19 si dhe kanë vdekur 16 persona që ishin të prekur me këtë virus.

Po ashtu janë shëruar edhe 376 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 200,669 që nga fillimi i epidemisë.

Numri total i të prekurve me koronavirus ka arritur në 216,328, kurse i të vdekurve është 7,609 persona.

Prince Caffe: Hape dhe fito preminë kryesore, çdo muaj nga një Fiat 500

Të tjera