Bota/Rajoni

Maqedoni e Veriut: 16 të vdekur nga COVID-19, 333 raste të reja

Maqedoni e Veriut: 16 të vdekur nga COVID-19, 333 raste të reja
19:56 | 02 Dhjetor 2021

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoni të Veriut janë shënuar 333 raste të reja me COVID-19 si dhe kanë vdekur 16 persona që ishin të prekur me këtë virus.

Po ashtu janë shëruar edhe 376 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 200,669 që nga fillimi i epidemisë.

Numri total i të prekurve me koronavirus ka arritur në 216,328, kurse i të vdekurve është 7,609 persona.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera