[wp-story]

Bota/Rajoni

Maqedoni e Veriut: 13 viktima dhe 129 raste të reja me koronavirus

Maqedoni e Veriut: 13 viktima dhe 129 raste të reja me koronavirus
18:21 | 22 Shkurt 2021

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë kryer 854 teste të dyshuara për COVID-19 dhe prej tyre 129 kanë rezultuar pozitivë.

Po ashtu në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 13 viktima për shkak të virusit vdekjeprurës.

Instituti i Shëndetit Publik në Maqedoninë e Veriut njofton se janë shëruar 342 pacientë.

Deri më tani në Maqedoninë e Veriut që nga fillimi i pandemisë janë infektuar 99 mijë e 408 persona, ku 89 mijë e 742 persona janë shëruar dhe 3 mijë e 76 pacientë kanë humbur jetën.

Teksa aktualisht numri i rasteve aktive është 6 mijë e 590./Alsat

 

Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA

Të tjera