Bota/Rajoni

Maqedoni/ 9 të vdekur dhe 137 të raste të reja me COVID-19

Maqedoni/ 9 të vdekur dhe 137 të raste të reja me COVID-19
14:46 | 25 Korrik 2020

Ministria e Shëndetësisë informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1542 teste të realizuara 137 persona kanë rezultuar pozitiv me virusin korona. Shkup-60, Kumanovë-13, Dibër-5, Shtip-16, Prilep-3, Tetovë-7, Srugë-1, Veles-3, Manastir-5, Ohër-1, Gostivar-11, Koçan-1, Probishtip-1, Demir Hisar-1, Vinicë-1, veti Nikollë-3 Kërçovë-5.

Instituti i Shëndetit Publik gjatë 24 orëve të fundit ka regjisturar 103 pacientë të shëruar. Shkup-53, Dibër-3, Shtip-1, Pprilep-6, Tetovë-7, Veles-5, Manastir-2, Kavadarc-1 Gostivar-11, Strumicë-1, Krushevë-1, Kërçovë-3 dhe Resnjë-9.

Ndërsa 9 persona kanë humbur betejën me korona virusin.

Prince Caffe pjesëmarrës në panairin DUBAI EXPO 2021

Të tjera