Auto

Mansory Mercedes-AMG G63

Mansory Mercedes-AMG G63
16:14 | 18 Gusht 2022

Një tjetër Mercedes-AMG G63 interesant u shfaq në edicionin Mansory, këtu me 850 HP dhe me një pamje të jashtme me dy ngjyra.

Paketa Mansory si zakonisht përfshin një çantë të re të trupit (parakolp i ri i përparmë me drita të integruara LED, flakë parakolp, funde anësore, kapuç me fibër karboni, pasqyra me fibër karboni, spoiler i pasmë i çatisë, difuzues i pasmë), mbulesë rrote rezervë Mansory, drita shtesë të çatisë, një grup rrotash të zeza (deri në 24 inç), një sistem i ri shkarkimi me gypa anash shkarkimi, kalipa frenash bruz, një brendshme e rafinuar (lëkurë, alcantara, timon i ri, pedale, elementë fibër karboni), si dhe një përforcues motori paketë.

Motori 4.0 litra V8 këtu ka të gjitha 850 kuaj fuqi dhe 1000 Nm çift rrotullues, kështu që përshpejtimi deri në 100 km/h zgjat 3.5 sekonda, ndërsa shpejtësia maksimale është e kufizuar në 250 km/h.

Nuk bëhet publik çmimi për këtë paketë Mansory, por menjëherë shihet se nuk është i vogël./FrontOnline/

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera