×
 • Sport
 • Sport

  Manchester United identifikon zëvendësuesin e Lisandro Martinez

  FrontOnline
  03 Tetor 2023

  Trajneri i Manchester United, Erik ten Hag, dëshiron të përforcojë mbrojtjen e tij kur të rihapet afati kalimtar i transferimeve, me Lisandro Martinez që do të jetë jashtë fushave për një pjesë të konsiderueshme të sezonit.

  Fillimi i mjerueshëm i sezonit të United mori një një goditje tjetër pasi u zbulua se mbrojtësi kryesor Martinez do t’i nënshtrohet një operacioni të dytë për shkak të një dëmtimi në këmbë që mund ta lërë atë jashtë fushave deri në vitin 2024.

  Ten Hag tani po shqyrton opsionin për të nënshkruar me një qendërmbrojtës në afatin kalimtar të janarit dhe sipas asaj që raporton “Daily Mail” emri më i lakuar në zyret e klubit është ai i Jarrad Branthwaite. Mbrojtësi i Benficas, Antonio Silva dhe Jean-Clair Todibo i Nice  janë gjithashtu objektiva të mundshëm.

  Branthwaite është rikthyer tek Everton pas një sezoni mbresëlënës në huazim te PSV ku aty punoi nën urdhrat e ish-sulmuesit të United, Ruud van Nistelrooy. Mbrojtësi thuhet se është në bisedime për një kontratë të re, me kontratën e tij aktuale në “Goodison Park” të vlefshme deri në qershor të vitit 2025.

  “Djajtë e Kuq” do të përballen sot (e martë) ndaj Galatasaray në Ligën e Kampionëve, teksa në Ligën Premier ndeshjen e radhës do ta zhvillojnë ndaj Brentford./Telegrafi/

  KEDS njofton për ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Sport04 Dhjetor 2023
  Presidenti i FFK-së, Agim Ademi bashkë me anëtarët e KE-së dhe Taulant Hodajn, ka pritur sot në takim anëtarët e Komisionit për...
  Sport04 Dhjetor 2023
  Shqipëria njohu kundërshtarët në finalet e Europianit “Gjermani 2024”, ku do të përballet me Italinë, Kroacinë dhe Spanjën. Kundërshtarë të fortë në...
  Sport04 Dhjetor 2023
  Midis pjesës së parë dhe të dytë të ndeshjes midis Lille dhe Metz, qindra lodra pelushi u hodhën në fushë për një...
  Të tjera
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) po vlerëson se dënimet minimale për vrasësit e grave, po u lënë hapësirë abuzuesve që të...
  Opinione04 Dhjetor 2023
  Nga Kaspar Villiger: I Kur njerëzit veprojnë me përgjegjësi vetjake kjo sjell shumë përfitime për shoqërinë. Ata që kujdesen për veten nuk...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Ashtu papritur, një ditë më parë morëm vesh se ylli shqiptar Dua Lipa i ka dhënë fund romancës me regjisorin Romain Gavras,...
  Sport04 Dhjetor 2023
  Shqipëria njohu kundërshtarët në finalet e Europianit “Gjermani 2024”, ku do të përballet me Italinë, Kroacinë dhe Spanjën. Kundërshtarë të fortë në...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se Forcat e Armatosura Shqiptare po shkëlqejnë në misione ndërkombëtare...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, të shtunën pritet ta mbledh Këshillin Drejtues të Lidhjes Demokratike të Kosovës për t’ua prezantuar dhe zgjedhur...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.