Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Malisheva dikur e ‘pushtuar’ nga Covidi, sot ka vetëm 36 raste aktive dhe qëndron në zonën e gjelbër

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Komuna e Malishevës në zonë të gjelbër me numër të vogël të të infektuarve me covid-19.

  Dikur ishte epiqendër e virusit korona.

  Por, tani qendra e qytetit të Malishevës është mbushur përplot njerëz.

  Tani gjendja në këtë komunë është mjaft stabile.

  Madje, Malisheva bën pjesë në zonën e gjelbër si një ndër komunat me më së paku raste të infektimit me COVID-19.

  Këtë e konfirmon edhe drejtori i Shëndetësisë Liridon Hoti.

  Hoti shton se gjithë situata është përmirësuar fal disiplinës së qytetarëve të kësaj komune.

  Edhe qytetarët e Malishevës thonë se në krahasim me fillim të pandemisë, situata tani është mjaft e qetë.

  Por, me këtë gjë nuk po pajtohet asamblisti i LVV në kuvendin komunal të Malishevës Alban Krasniqi.

  Krasniqi thotë se raste pozitive në komunë ka shumë por se po bëhen pak testime.

  Ndërkohë sot sipas Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik të Kosovës në Komunën e Malishevës kanë rezoltuar edhe dhjetë raste aktive me Covid-19.

  Shumë sport në platformën Artmotion, sezoni i ri në ligat më të forta të botës sjellë shumë ekskluzivitete
  Nga Rubrika
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës, Blerim Isufaj, ka mbajtur sot takimin e radhës me ekipin e përbashkët për përzgjedhjen...
  Lajme24 Mars 2023
  Dita e 24 marsit e vitit 1999 nuk harrohet nga qytetarët e Kosovës pasi në atë ditë nisën sulmet e NATO-s ndaj...
  Lajme24 Mars 2023
  23 persona kanë rezultuar pozitiv me Covid-19 në 24 orët e fundit, nga 140 testime të bëra. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...
  Të tjera
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Vendet perëndimore do të duhet të mbështesin Ukrainën edhe për një kohë të gjatë, në mes të pushtimit të plotë të vendit...
  Lajme24 Mars 2023
  Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, ka kujtuar 24 vjetorin e intervenimit të NATO-s, duke theksuar se Aleanca atëbotë veproi për njerëzimin dhe...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama beson se një Ballkan i bashkuar si në ekonomi edhe në dënimin e agresionit rus në Ukrainë...
  Lajme24 Mars 2023
  Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi dhe ambasadori i BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, kanë nënshkruar marrëveshjen financiare ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian për programin...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka kujtuar se sot shënojmë 24-vjetorin e fillimit të bombardimeve të NATO-s mbi caqet...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.