×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Mali i Zi kërkon dy teste për qytetarët e Kosovës që të hyjnë në këtë vend

  FrontOnline
  09 Gusht 2020

  Mali i Zi përfshin Shqipërinë, Kosovën dhe Bosnje-Hercegovinën në listën e verdhe të rrezikshmërisë nga pandemia e Covid-19.

  Shtetasve te këtyre vendeve që duan të hyjnë në Mal të Zi do t’u kërkohet testi për Covid-19 sipas metodës PCR dhe gjithashtu ai serologjik, jo më i vjetër se 72 orë.

  Testi me metodën PCR përcakton nëse virusi është aktiv, ndërsa ai serologjik tregon nëse personi ka qenë i infektuar me koronavirus.

  Masa ka hyrë në fuqi më 7 gusht.

  Në Mal të Zi, masat për të luftuar përhapjen e Covid-19-tës janë ende në fuqi, përfshirë mbajtjen e detyrueshme të maskave mbrojtëse, ruajtjen e distancës fizike dhe kufizimet për tubimet.

  Që nga fillimi i qershorit, 51 persona kanë humbur jetën si pasojë e virusit ndërsa numri total i të prekurve është 3480.

  KESCO: Për 11 ditë u importuan rreth 5.4 milionë euro energji elektrike
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni09 Dhjetor 2023
  Kryetari aktual i Kuvendit, Talat Xhaferi, pritet të jetë kryeministri i ardhshëm i Maqedonisë së Veriut duke shënuar kështu historinë si kryeministri...
  Bota/Rajoni09 Dhjetor 2023
  Kryeministri Edi Rama përmes një reagimi në rrjetet sociale përshëndeti mbrëmjen e sotme kongresin e SDP që po zhvillohet në Berlin. Ndërsa...
  Bota/Rajoni09 Dhjetor 2023
  Edhe Vladimir Radivojeviq i njohur si  “Mami” është në Listën e Interpolit së bashku me Milan Radoiçiqi dhe disa të tjerë në...
  Të tjera
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka reaguar edhe një herë lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt. Ai ka thënë...
  Sport09 Dhjetor 2023
  Milani po përgatitet të shesë Rade Kruniç në janar dhe ka vendosur një çmim në mes të interesit nga Fenerbahçe dhe Olympique...
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Bashkimi Evropian e ka mirëpritur nënshkrimin e sotëm të kontratës komerciale ndërmjet kompanisë energjetike të Kosovës KEDS dhe kompanisë, Elektrosever. BE-ja me...
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, në vazhdën e takimeve me degë, ka takuar sot strukturën e asaj...
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Vrasja mizore e Liridona Admeajt, krim ky që tronditi vendin para disa javësh po vazhdon të hetohet, ndërkohë që pistat po zgjerohen...
  Bota/Rajoni09 Dhjetor 2023
  Kryeministri Edi Rama përmes një reagimi në rrjetet sociale përshëndeti mbrëmjen e sotme kongresin e SDP që po zhvillohet në Berlin. Ndërsa...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.