Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Madridi frikësohet për fundosjen e turizmit të vet

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Vendimi i Londrës më 26 korrik që karantina dyjavore vlen edhe për turistët i kthyer nga Spanja, Madridi zyrtar reagoi përmes kryeministrit duke theksuar se bëhet fjalë për një vendim ,,jo adapt,, pasi Spanja nuk ka gjendje aq të vështirë me koronavirusin.

  Spanja ka llogaritur tek turistet britanik për të përmirësuar sadopak gjendjen e vështirë në lëmin e turizmit. Në vitin e kaluar, nga 84 milionë turistë të huaj,18 milionë ishin nga Britania e Madhe.

  Edhe Qeveria gjermane kërkoi nga shtetasit e saj të mos shkojnë në krahinat spanjolle Aragon, Navar dhe Kataloni , shkruan ,”Le Mond”, transmeton Koha.net.

  Është koha të shijojmë çokollatën më të mirë..
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Të rinjtë në Shqipëri, janë foksuar tek profesioniet që lidhen me teknologjinë. Ekspertët e IT-së, thonë se kjo fushë po dominohet nga grupmosha...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Një grua nga Karolina e Veriut kishte një minierë antike ari të fshehur në një grumbull veshjesh të vjetra për më shumë...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Këshilli i Ministrave vendosi në mbledhjen e sotme dërgimin e 2 ushtarakëve të Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë në shtabin...
  Të tjera
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Një ngjarje e rëndë ndodhi pasditen e sotme në qytetin e Kavajës, ku mbetën të vdekur dy 43-vjeçarët Edmond Gosa alias Armand...
  Lajme29 Mars 2023
  Kryeministri Kurti në emisionin Debat Plus ka folur për vendimin e Gjykatës Kushtetuese pasi e shpalli të pavlefshëm Ligjin për Ndryshimin dhe...
  Sport29 Mars 2023
  I ftuar sonte në emisionin Pressing në Televizionin T7 është Ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku. Ndër tjera,...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Ashtu edhe siç ishin pritshmëritë, makina e parë elektrike turke pritet të jetë një sukses i vërtetë dhe këtë e tregojnë dhe...
  Kronika29 Mars 2023
  Një 66-vjeçar është gjetur nga familjarët e tij pa shenja jete në shtëpi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Prizren. Rastin e...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Katër persona janë konfirmuar të vdekur pasditen e së mërkurës në 3 ngjarje të ndryshme në Shqipëri. Qyteti i Kavajës u trondit...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.