Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Macron: Franca i ka nisur ndihmat për në Liban

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Franca është në proces e sipër të dërgimit të ndihmave në Liban, pas shpërthimit masiv sot në portin e Bejrutit, njoftoi presidenti francez Emmanuel Macron.

  “Franca është krah për krah me Libanin. Gjithmonë”, shkoi në Twitter Macron.

  “Ndihma dhe burimet franceze janë aktualisht rrugës për atje”, shtoi ai, raporton ATSh.

  Zyra e Macron-it njoftoi se ai ka telefonuar, gjithashtu, presidentin libanez Michel Aoun për t’i shprehur mbështetjen e Francës për popullin libanez.

  Shumë sport në platformën Artmotion, sezoni i ri në ligat më të forta të botës sjellë shumë ekskluzivitete
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni20 Mars 2023
  Numri i turistëve është rritur me 54 për qind më shumë shkurtin e këtij viti, krahasuar me atë të vitit të kaluar....
  Bota/Rajoni20 Mars 2023
  Gjithsej 87 persona janë arrestuar në 12 orët e fundit në të gjithë Afrikën e Jugut përpara protestave antiqeveritare të planifikuara për...
  Bota/Rajoni20 Mars 2023
  Një stërgjyshe, e cila e ndan kohën e saj midis shtëpisë së saj në Los Angeles dhe një shtëpie në Meksikë, është...
  Të tjera
  Lajme20 Mars 2023
  Në mbledhjen e ardhshme të Qeverisë së Kosovës, e cila pritet të mbahet më 22 mars apo të mërkurën, Qeveria pritet të...
  Kronika20 Mars 2023
  Një person është therur me thikë në Ferizaj. Policia njofton se rasti ndodhi pas një mosmarrëveshjeje mes dy personave. “Viktima mashkull kosovar...
  Lajme20 Mars 2023
  Oda e Avokatëve të Kosovës njofton për vdekjen e avokatit Orhan Rekathati. Oda e Avokatëve të Kosovës, i shprehë ngushëllimet më të...
  Lajme20 Mars 2023
  Kryeministri Kurti sot do ta vizitojë shkollën Fillore të Mesme të Ulët “Elena Gjika”. Sipas ZKM-së, kjo vizitë do të bëhet me...
  Lajme20 Mars 2023
  Dhomat e specializuara kanë njoftuar se sot mbahet konferencë në rastin gjyqësor Thaçi dhe të tjerët. Ndryshe aktakuza e parë kundër katër...
  Ekonomi20 Mars 2023
  Kosova vazhdon të importojë produkte nga vendet e ndryshme, pavarësisht raporteve të saj ekonomike, politike dhe diplomatike me ato shtete. Të dhënat...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.