Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Macron: Franca do të ofrojë vaksina COVID-19 për vendet e varfra

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Presidenti francez Emmanuel Macron tha sot se Franca do të ofrojë një pjesë nga dozat e saj të para të vaksinës COVID-19 për vendet në zhvillim, në mënyrë që ata të mund të vaksinojnë punonjësit e tyre shëndetësorë.

  “Përsa kohë që një pjesë e njerëzimit, sado e vogël, nuk është ende jashtë rreziku, i gjithë planeti është i kërcënuar”, tha Macron, gjatë një seance të Forumit vjetor të Paqes në Paris, kushtuar sigurimit të aksesit global në trajtimet dhe vaksinat e COVID-19, raporton ATSh.

  Macron shtoi se shpërndarja e vaksinës për vendet më të rrezikuara dhe që janë më në nevojë do të bëhet sapo dozat të jenë në dispozicion.

  Cilësi, gatim dhe shpërblim
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni19 Mars 2023
  Ministri i Drejtësisë i Gjermanisë, Marco Bushman, tha se do të ekzekutojë urdhrin e arrestit për presidentin rus Vladimir Putin nëse ai...
  Bota/Rajoni19 Mars 2023
  Forcat ruse gjatë javës kanë granatuar një numër qytetesh të Ukrainës. “Shteti i keq” do të mbajë përgjegjësi për çdo akt terrori...
  Bota/Rajoni19 Mars 2023
  Një aksident trafiku ka ndodhur në Fier, si pasojë e të cilit ka humbur jetën një zytar policor. Policia ka bërë të...
  Të tjera
  Vip19 Mars 2023
  Olta-Kiara dhe Kristi-Qetësori janë dy çiftet për të cilët publiku duhet të votojë dhe të zgjedhë se kë do të çojë në...
  Lajme19 Mars 2023
  Besfort Krasniqi, sekretari i përgjithshëm i posa zgjedhur i Universitetit të Prishtinës, në qershor të vitit të kaluar ishte denoncuar për ngacmim...
  Lajme19 Mars 2023
  Ministria e Jashtme turke thotë se do të mbështesë të gjitha nismat që synojnë normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë Turqia...
  Lajme19 Mars 2023
  Sot paradite në motelin “Villa A1” te Tranziti i Vjetër në Prizren, u gjet pa shenja jete një burrë i moshës 77-vjeçare....
  Bota/Rajoni19 Mars 2023
  Presidenti aktual i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, nuk ka arritur fitore bindëse në raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale. Sipas parashikimeve...
  Lajme19 Mars 2023
  Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Petrit Musa, ka reaguar pas takimit të kryeministrit Albin Kurti në Ohër, ku janë pajtuar që të zbatohen...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.