×
 • Lajme
 • Lajme

  Lutfi Haziri: Rreth 1000 veprimtarë janë aktivizuar për fitoren e LDK-së në Gjilan dhe Republikë

  FrontOnline
  29 Dhjetor 2020

  Nënkryetari i LDK-së, njëherësh kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri ka thënë dega e kësaj partie në të komunë është mobilizuar për zgjedhjet nacionale që do të mbahen në fillim të vitit 2021.

  Në një postim në Facebook, Haziri ka shtuar se rreth 1000 veprimtarë janë aktivizuar për fitoren e LDK-së në Gjilan dhe Republikë.

  “Lista për deputetë do të jetë reprezentative dhe me integritet të lartë njerëzor e profesional. Bashkë do t’i zgjedhim njerëzit më të mirë të Gjilanit. LDK është e madhe. Urime zgjedhjet”, ka shkruar ai.

  Postimi i plotë:

  Sonte, bashkë me strukturat e LDK’së në Gjilan, kryesinë, kryetarët e nëndegëve, Forumin e Gruas dhe Forumin e Rinisë, mbajtëm takimin mobilizues për zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare.
  Afro 1000 veprimtarë dhe veprimtare janë aktivizuar, kanë nisur angazhimin në terren dhe po punojnë me entuziazëm të paparë.
  Prej sonte, e kemi funksionalizuar Shtabin Zgjedhor, të cilit do t’i prijë me kënaqësi drejt fitores së madhe për Gjilanin e Republikën.
  Lista për deputetë do të jetë reprezentative dhe me integritet të lartë njerëzor e profesional. Bashkë do t’i zgjedhim njerëzit më të mirë të Gjilanit. LDK është e madhe. Urime zgjedhjet!

  Si të kurseni mbi 350 kilovatë/orë në muaj me një investim të thjeshtë, tregon Idriz Ferati, drejtor i Auditimit në…
  Nga Rubrika
  Lajme28 Shtator 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka dënuar sulmet e së dielës ndaj Policisë së Kosovës, nga një grup terrorist...
  Lajme28 Shtator 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti së bashku me ministren Donika Gërvalla-Schëarz dje kanë pritur ambasadorët dhe diplomatët e akredituar në Republikën e...
  Lajme28 Shtator 2023
  Shefja e Grupit Parlamentar të LVV-së, Mimoza Kusari-Lila ka thënë sot se sulmi i të dielës në Banjskë të Zveçanit është një...
  Të tjera
  Bota/Rajoni28 Shtator 2023
  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një shkollë në Spanjë, ku një 14 vjeçar ka goditur me thikë 3 mësues dhe...
  Vip28 Shtator 2023
  E ftuar sot në emisionin “Pardon My French” ka qenë Olta Gixhari. Duke qenë se spikati gjatë qëndrimit të saj në “Big...
  Lajme28 Shtator 2023
  Në mungesë të të akuzuarit Shukri Buja, ka dështuar të mbahet seanca e rigjykimit të enjten në Gjykatën Themelore në Prishtinë, në...
  Lajme28 Shtator 2023
  Shënimi i Ditës Kombëtare të Boshnjakëve, aktivitet ky i mbajtur në Qeverinë e Kosovës, ka nisur me një minutë heshtje për policin...
  Vip28 Shtator 2023
  Blogerja e njohur shqiptare, Sarah Berisha u bë më e njohur për publikun pas pjesëmarrjes së saj në edicionin e parë të...
  Lajme28 Shtator 2023
  Partia e serbëve të Kosovës(PSK), ka reaguar pas sulmit terrorist në Banjskës ku ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të fillojë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.