[wp-story]

Lajme

Lumir Abdixhiku “thumbon” Qeverinë: Konsul lind, s’bëhesh

Lumir Abdixhiku “thumbon” Qeverinë: Konsul lind, s’bëhesh
23:16 | 24 Nëntor 2020

Ish ministri i Infrastrukturës nga rradhët e LDK-së, Lumir Abdixhiku ka reaguar pas lajmit se djali i Haxhi Shalës do dërgohet konsull në Pragë.

Abdixhiku shkruan: Konsul lind, s’bëhesh!

Ai thotë se kjo është shënim për të shkolluarit që ëndërrojnë t’i shërbejnë vendit.

Abdixhiku aludon se kjo edhe është arsyeja se pse Serbia ka sukses diplomatik ndaj Kosovës.

Ky është postimi i tij i plotë:

Konsul lind, s’bëhesh!

Shënim për gjithë të shkolluarit e shkretë, vajzat e djemtë më t’zot të shtetit, që ëndërrojnë t’i shërbejnë vendit me nder.

Dhe habitemi pse vite më pas diplomacia serbe rrotullon historinë e fundit me ne.

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera