Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Lul Raka shërohet nga koronavirusi, tregon arsyet e rritjes së rasteve me Covid-19

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Mikrobiologu, Lul Raka, është shëruar nga koronavirusi.

  Këtë e ka bërë të ditur vet Raka në një intervistë në RTK.

  Ai është rikthyer sërish në ekran për të folur për situatën epidemiologjike në vend.

  Raka tha se shifrat e të prekurve me koronavirus janë rritur për shkak të “motit të keq dhe hyrjes brenda, kthimi në shkolla dhe gripit sezonal”.

  Sipas tij,  zvogëlimi i kontaktit mes njerëzve zvogëlon shifrat me koronavirusin.

  Tutje ai shtoi se numri më i madh i testimeve e rritë edhe numrin e rasteve me COVID-19./FrontOnline/

  Petrol Company hap komunitet në Viber për klientët e saj
  Nga Rubrika
  Kronika25 Mars 2023
  Një person është arrestuar pasi ishte i kërkuar nga Policia e Kosovës për ngacmim. Në raportin 24 orësh të policisë bëhet e...
  Kronika25 Mars 2023
  Një femër në Lipjan ka njoftuar në Polici së është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj. E, njëjta pas sulmit ka pranuar...
  Kronika25 Mars 2023
  Një femër në Fushë Kosovë është arrestuar nga Policia. E, njëjta dyshohet se pas një mosmarrëveshje ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortit të...
  Të tjera
  Lajme25 Mars 2023
  Diplomati gjerman, Joakim Ryker tha se në momentin që marrëdhëniet Kosovë-Serbi do të normalizohen, atëherë do të bëhet dhe njohja e plotë...
  Lajme25 Mars 2023
  12:00Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, do të mbajë konferencë për medie, në lidhje me njoftimin e Gjykatës Kushtetuese për Ligjin për Këshillin Prokurorial. (MD,...
  Lajme25 Mars 2023
  Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon që sot (e shtunë) të mbajë me mot me diell dhe vranësira të çrregullta. Vranësirat në orët...
  Sport24 Mars 2023
  Bernardin Jakaj nuk njeh humbje. Boksieri shqiptar i cili jeton në Vjenë ka fituar meçin ndaj serbit, Nikoliç. Jakaj ishte më i...
  Vip24 Mars 2023
  Alaudin Hamiti sigurisht që ishte ndër emrat më të lakuar së fundmi. Kjo edhe për shkak se ai bashkë me prezantuesen Jonida...
  Lajme24 Mars 2023
  “Marshi për Drejtësi”, i organizuar nga platforma “Liria ka emër”, do të mbahet më 2 prill nga ora 14:00 në Prishtinë, në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.