Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Lufta ndaj Covid-19: Prishtina në krizë edhe për staf shëndetësor

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Situata me Covid 19 në Kosovë po tregon sinjale të përkeqësimit. Komuna e cila qëndron në krye të listës me raste të reja është komuna e Prishtinës. Prishtina sot ka shënuar edhe 347 raste të reja me Covid-19.

  Si rrjedhojë Prishtina tashmë gjendet në zonën e kuqe në masat e reja anti-Covid.

  Drejtori i shëndetësisë në Prishtinë, Bujar Gashi i ftuar në Frontal ka dhënë sqarime sa i përket situatës me koronavirus në Prishtinë.
  Ai ka përmendur edhe infektimin e stafit shëndetësor. Gjë e cila sipas tij paraqet sfidë për dhënien e shërbimeve.

  “Kemi një sfidë sepse disa nga punëtorët shëndetësor tash janë të infektuar. Sot morëm info se janë 70 punëtorë shëndetësor të prekur me koronavirus. Nëse vazhdon me ëktë trend infektimi i personelit shëndetësor do të kemi probleme. Do të duhet që të centralizojmë shërbimet”, thotë Gashi.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për ndërprerjen e energjisë-elektrike
  Nga Rubrika
  Lajme29 Mars 2023
  Deputeti i VV-së, Arbër Rexha, ka thënë se nëse Gjykata Kushtetuese e rrëzon Presidenten për shkak të ankesës së ish-deputetit të minoriteteve, Veton...
  Lajme29 Mars 2023
  Mot stabil ditëve të ardhshme dhe rritje e temperaturave.  Në fundjavë ndryshueshëm, priten edhe rrebeshe shiu me bubullima. 29.03.2023 – Mot më...
  Lajme29 Mars 2023
  Ministri i Qeverisë Kurti, Hajrulla Çeku derisa foli për aneksin e zbatimit të marrëveshjes me Serbinë, tha se edhe mund të bëhet...
  Të tjera
  Lajme29 Mars 2023
  Ish-gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese, Kadri Kryeziu, vlerëson se gjyqtarët dhe prokurorët në Kosovë janë të nivelit evropian. Kryeziu, në Rubikon në Klan...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Një ngjarje e rëndë ndodhi pasditen e sotme në qytetin e Kavajës, ku mbetën të vdekur dy 43-vjeçarët Edmond Gosa alias Armand...
  Lajme29 Mars 2023
  Kryeministri Kurti në emisionin Debat Plus ka folur për vendimin e Gjykatës Kushtetuese pasi e shpalli të pavlefshëm Ligjin për Ndryshimin dhe...
  Sport29 Mars 2023
  I ftuar sonte në emisionin Pressing në Televizionin T7 është Ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku. Ndër tjera,...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Ashtu edhe siç ishin pritshmëritë, makina e parë elektrike turke pritet të jetë një sukses i vërtetë dhe këtë e tregojnë dhe...
  Kronika29 Mars 2023
  Një 66-vjeçar është gjetur nga familjarët e tij pa shenja jete në shtëpi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Prizren. Rastin e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.